Spółki Leszka Czarneckiego z zyskami na Ukrainie i Białorusi

Getin Holding należący do Leszka Czarneckiego nie radzi sobie zbyt dobrze na polskim rynku. Sieć odbija to sobie jednak na wschodzie Europy, odnosząc spore sukcesy na Ukrainie i Białorusi.
Zobacz wideo

W ubiegłym roku Getin Holding odnotowywał pogorszenie wyników finansowych. Jak jednak podaje serwis money.pl, problemy Getin Holding powoli się kończą. W II kwartale 2019 r. spółka zarobiła 36,2 mln zł. (poprzedni rok zakończyła ze stratą ponad 180 mln zł).                                                                                  

Zyski Idea Banku na Ukrainie i Białorusi

Poprawiła się też sytuacja w Idea Banku, zwłaszcza za wschodnią granicą naszego kraju. 

W drugim kwartale na Ukrainie zarobił on 23 mln zł, co daje wzrost o 41 proc. względem ubiegłego roku. Bank, jak informuje portal, jest jednym z liderów rynku w segmencie kredytów gotówkowych. 

Na Białorusi instytucja również osiąga sukcesy. Idea Bank postawił na rozwój bankowości internetowej, zamknął 16 oddziałów i zarobił 3,7 mln zł w drugim kwartale, czyli 27 proc. więcej licząc rok do roku. 

W Rosji też na plusie

W tym samym okresie 7 mln zarobiła również spółka Carcade, która zajmuje się leasingowaniem aut w Rosji. Na plusie znalazły się również bankowo-leasingowe spółki rumuńskie, w których udział ma Czarnecki.  

Leszek Czarnecki przez lata uchodził za jednego z najbogatszych ludzi w Polsce, a jego majątek sięgał kilkunastu miliardów złotych. W 2008 r. znalazł się 446. miejscu na liście najbogatszych ludzi świata miesięcznika „Forbes”, z majątkiem szacowanym na 2,6 mld dolarów. Spółki należące do niego bądź, w których jest głównym akcjonariuszem to m.in: Idea Bank, Getin Noble Bank, Open Life, Open Finance czy Home Broker. 

Więcej o: