Neckermann Polska anuluje wszystkie loty. Klienci biura podróży muszą sami opłacać pobyty w hotelach

Biuro podróży Neckermann Polska poinformowało o anulowaniu wtorkowych wylotów na Zakynthos i Majorkę oraz wszystkich wylotów w środę 25 września. Klienci biura podróży m.in. w Grecji i Hiszpanii informują, że są wypraszani z hoteli lub muszą opłacić rezerwacje.
Zobacz wideo

Zarząd biura podróży Neckermann Polska informuje w oświadczeniu, że w związku z upadkiem brytyjskiej firmy Thomas Cook (z którą Neckermann jest związany kapitałowo) "komplikacji uległa sytuacja w niektórych hotelach, na lotniskach, firmach transportowych i wakacyjnych". Szczególnie na Majorce i Zakynthos "dochodzi do sytuacji, które zakłócają typowy przebieg świadczenia usługi turystycznej". 

W związku z tym - "mając na celu ochronę klientów przed ryzykiem utrudnień" - zarząd Neckermann Polska zdecydował o anulacji wtorkowych wylotów na Majorkę i Zakynthos, wszystkich wylotów w środę 25 września oraz wstrzymaniu rezerwacji na 48 godzin. 

Klienci muszą zapłacić sami

Neckermann Polska zapewnia, że jego pracownicy na bieżąco reagują na wszelkie problemy klientów. Pierwsze osoby już informują w mediach społecznościowych o odwołanych rezerwacjach i konieczności opłacenia swojego dalszego pobytu w hotelu.

.. facebook Neckermann Polska

.. źródło:Facebook profil Neckermann Polska

TVN24BiŚ przytacza relację pani Agnieszki z miejscowości S'illot na Majorce. Donosi ona, że w poniedziałek obsługa hotelu poinformowała ją i jej znajomych, że ich pobyt nie został opłacony, w związku z czym każda z osób musi zapłacić po 600 euro lub opuścić hotel.

Z kolei Radio ZET donosi o problemach polskich turystów na Rodos oraz w Atenach. 

Małżeństwo z Krakowa w każdej chwili może zostać wyrzucone z hotelu na wyspie Rodos. Polacy przylecieli na grecką wyspę w poniedziałek, 23 września. W hotelu zostali poinformowani, ze ich pobyt jest nieopłacony

- informuje Radio ZET.

Neckermann nie zamierza składać wniosku o upadłość

Marta Milewska z mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego poinformowała, że odbyło się spotkanie z władzami spółki i firmą ubezpieczeniową. Prezes zapewniał, że nie ma na ten moment biuro nie zamierza składać wniosku o upadłość.

Marszałek województwa uruchamia gwarancję ubezpieczeniową dopiero w momencie złożenia przez biuro oświadczenia o niewypłacalności. 

Jeszcze w poniedziałek Neckermann Polska poinformował urząd, że wszyscy klienci biura mają opłacone loty.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Neckermann Polska posiada gwarancję ubezpieczeniową opiewającą na kwotę 25 mln zł. Dodatkowym zabezpieczeniem dla turystów jest Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, który zgodnie z przepisami ma ewentualnie uzupełnić środki brakujące na sprowadzenie turystów i roszczenia. Jak wynika z ustaleń urzędu marszałkowskiego, obecnie poza granicami kraju przebywa około 2 tys. klientów biura Neckermann Polska.

Więcej o: