Neckermann Polska anuluje wszystkie loty. Klienci biura podróży muszą sami opłacać pobyty w hotelach

Biuro podróży Neckermann Polska poinformowało o anulowaniu wtorkowych wylotów na Zakynthos i Majorkę oraz wszystkich wylotów w środę 25 września. Klienci biura podróży m.in. w Grecji i Hiszpanii informują, że są wypraszani z hoteli lub muszą opłacić rezerwacje.

Zarząd biura podróży Neckermann Polska informuje w oświadczeniu, że w związku z upadkiem brytyjskiej firmy Thomas Cook (z którą Neckermann jest związany kapitałowo) "komplikacji uległa sytuacja w niektórych hotelach, na lotniskach, firmach transportowych i wakacyjnych". Szczególnie na Majorce i Zakynthos "dochodzi do sytuacji, które zakłócają typowy przebieg świadczenia usługi turystycznej". 

W związku z tym - "mając na celu ochronę klientów przed ryzykiem utrudnień" - zarząd Neckermann Polska zdecydował o anulacji wtorkowych wylotów na Majorkę i Zakynthos, wszystkich wylotów w środę 25 września oraz wstrzymaniu rezerwacji na 48 godzin. 

Klienci muszą zapłacić sami

Neckermann Polska zapewnia, że jego pracownicy na bieżąco reagują na wszelkie problemy klientów. Pierwsze osoby już informują w mediach społecznościowych o odwołanych rezerwacjach i konieczności opłacenia swojego dalszego pobytu w hotelu.

.. facebook Neckermann Polska

.. źródło:Facebook profil Neckermann Polska

TVN24BiŚ przytacza relację pani Agnieszki z miejscowości S'illot na Majorce. Donosi ona, że w poniedziałek obsługa hotelu poinformowała ją i jej znajomych, że ich pobyt nie został opłacony, w związku z czym każda z osób musi zapłacić po 600 euro lub opuścić hotel.

Z kolei Radio ZET donosi o problemach polskich turystów na Rodos oraz w Atenach. 

Małżeństwo z Krakowa w każdej chwili może zostać wyrzucone z hotelu na wyspie Rodos. Polacy przylecieli na grecką wyspę w poniedziałek, 23 września. W hotelu zostali poinformowani, ze ich pobyt jest nieopłacony

- informuje Radio ZET.

Neckermann nie zamierza składać wniosku o upadłość

Marta Milewska z mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego poinformowała, że odbyło się spotkanie z władzami spółki i firmą ubezpieczeniową. Prezes zapewniał, że nie ma na ten moment biuro nie zamierza składać wniosku o upadłość.

Marszałek województwa uruchamia gwarancję ubezpieczeniową dopiero w momencie złożenia przez biuro oświadczenia o niewypłacalności. 

Jeszcze w poniedziałek Neckermann Polska poinformował urząd, że wszyscy klienci biura mają opłacone loty.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Neckermann Polska posiada gwarancję ubezpieczeniową opiewającą na kwotę 25 mln zł. Dodatkowym zabezpieczeniem dla turystów jest Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, który zgodnie z przepisami ma ewentualnie uzupełnić środki brakujące na sprowadzenie turystów i roszczenia. Jak wynika z ustaleń urzędu marszałkowskiego, obecnie poza granicami kraju przebywa około 2 tys. klientów biura Neckermann Polska.

Więcej o:
Komentarze (125)
Neckermann Polska anuluje wszystkie loty. Klienci biura podróży muszą sami opłacać pobyty w hotelach
Zaloguj się
 • kjarema

  Oceniono 36 razy 34

  Oczywiście centrala w UK, przesłała służalczemu kierownictwu w PL, ze wszystko jest pod kontrola i zeby takie oświadczenie wydali.
  Hotelarze doskonale wiedza, ze rezerwacje sa anulowane i żadnych pieniędzy nie otrzymają, wiec pozbywają si turystów. Centrala polska jeszcze mąci i przeciąga, a zeby jak najwiecej jeszcze wyciągnąć pieniędzy od turystów, po czym oddział w pl ogłosi upadłość.
  Angole ściagają wszystkie samoloty Neckermanna, zeby ściągnąć angielskich turystów.
  Polscy turyści , którzy wraz z narodem właśnie wstali z kolan, do domów mogą przecierz wrócić na piechotę.

 • hrabia_wronski

  Oceniono 25 razy 25

  Noce spedzone na plazy . pod rozgwiezdzonym niebem pieknej Grecji pozostawiaja niezatarte wspomnienia .
  Mozna podziwiaqc piekno przyrpody ...

 • piotrus.pan11

  Oceniono 24 razy 22

  No to Neckermann jest posprzątany. Nawet jeśli są autentycznie odseparowani finansowo od Cooka i ich sytuacja istotnie była dobra, to właśnie być przestała. Gwałtowna utrata zaufania i spadek liczby rezerwacji sprowadzi ich do piachu w kilka tygodni. A wszystko wskazuje na to, że jednak nie byli odseparowani finansowo, bo inaczej opłacaliby hotele, a prezes nie mówił, że nie planują ogłaszania upadłości "na ten moment".

 • freejazzy

  Oceniono 20 razy 20

  Pod koniec tygodnia ulubioną destynacją naszych rodzimych podróżników będą biura Neckerman Polska - przewiduje się wiele ciekawych animacji bezpośrednio pod zamkniętymi na głucho drzwiami, i oby nie były to animacje all-inclusive :)

 • aqua7x

  Oceniono 22 razy 18

  czyli wychodzi na to... ze kupujac wycieczke... nie mamy rezerwacji?
  ani w hotelu ani w samolocie...
  to ku.wa za co sie placi do biura podrozy?

 • taunus68

  Oceniono 17 razy 17

  Wychodzi na to,że te wszystkie certyfikaty,zrzeszenie w PIT,ubezpieczenia są chooja warte...

 • cozano

  Oceniono 17 razy 17

  Obecnie jeśli ktoś chciałby skorzystać z usług Neckermanna, oznaczałoby że jest człowiekiem żądnych mocnych wrażeń. To jest koniec tej firmy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX