InPost zjeżdża z cenami. Paczkomaty i InPost Kurier tańsze nawet o 20 procent

InPost obniży dla klientów detalicznych ceny przesyłek w różnych gabarytach, nadawanych za pomocą Managera Paczek do Paczkomatów i przez Kuriera InPost, podała spółka. Nowy cennik zakłada obniżki do 20 proc. - np. dla podstawowej przesyłki z 14,99 zł brutto na 11,99 zł brutto. Niższe ceny zaczną obowiązywać od 2 października 2019 r.

Jak zmieni się cennik InPostu od 2 października? Przykładowo, za nadanie przesyłki o gabarycie A (o maksymalnych wymiarach 80 x 380 x 640 mm, minimalnej wysokość 1 mm i maksymalnej wadze do 25 kg) przez Manager Paczek do Paczkomatu InPost klienci zapłacą 11,99 zł brutto (3 zł mniej wobec obecnych 14,99 zł).

Nadanie przesyłki w Managerze Paczek przez Kuriera InPost będzie kosztować 14,99 zł brutto (50 gr mniej - obecnie 15,49 zł) za przesyłkę o gabarycie A.

Obniżki dotyczą także paczek nadawanych w gabarytach: B i D. W przypadku Paczkomatów, nadanie przesyłki o gabarycie B będzie tańsze o 2 zł (cena wyniesie 12,99 zł), zaś w przypadku Kuriera InPost - o 50 zł (cena wyniesie 16,49 zł brutto). O 50 gr tańsze będzie też nadanie przesyłki o gabarycie D w Managerze Paczek przez Kuriera InPost - od 2 października będzie to kosztowało 28,49 zł.

Paczkomatów więcej niż placówek Poczty

Zapotrzebowanie na nasze usługi wciąż rośnie - chcemy oferować je naszym lojalnym klientom w bardzo atrakcyjnej cenie. Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny - to dla nas bardzo intensywny czas. Mamy nadzieję, że obniżka cen nadania przesyłek pozwoli naszym klientom zaoszczędzić czas, jaki zwykle spędziliby w długiej kolejce w innych punktach nadań - gdzie konieczność obsługi przez personel staje się wąskim gardłem i powoduje, że punkty te nie radzą sobie z zarządzaniem przesyłkami nadawanymi w tym okresie

- komentuje prezes Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie. Dodaje, że Paczkomaty InPost dostępne są już w ponad 5 tys. lokalizacji. - To więcej punktów odbioru i nadania niż placówek pocztowych. Także Kurier InPost bije kolejne rekordy wolumenowe - mówi Brzoska.

Czytaj też: Rewolucja w InPost. "Wstrzymujemy SMS-y związane ze statusem przesyłki

Zobacz wideo
Więcej o: