InPost zjeżdża z cenami. Paczkomaty i InPost Kurier tańsze nawet o 20 procent

InPost obniży dla klientów detalicznych ceny przesyłek w różnych gabarytach, nadawanych za pomocą Managera Paczek do Paczkomatów i przez Kuriera InPost, podała spółka. Nowy cennik zakłada obniżki do 20 proc. - np. dla podstawowej przesyłki z 14,99 zł brutto na 11,99 zł brutto. Niższe ceny zaczną obowiązywać od 2 października 2019 r.

Jak zmieni się cennik InPostu od 2 października? Przykładowo, za nadanie przesyłki o gabarycie A (o maksymalnych wymiarach 80 x 380 x 640 mm, minimalnej wysokość 1 mm i maksymalnej wadze do 25 kg) przez Manager Paczek do Paczkomatu InPost klienci zapłacą 11,99 zł brutto (3 zł mniej wobec obecnych 14,99 zł).

Nadanie przesyłki w Managerze Paczek przez Kuriera InPost będzie kosztować 14,99 zł brutto (50 gr mniej - obecnie 15,49 zł) za przesyłkę o gabarycie A.

Obniżki dotyczą także paczek nadawanych w gabarytach: B i D. W przypadku Paczkomatów, nadanie przesyłki o gabarycie B będzie tańsze o 2 zł (cena wyniesie 12,99 zł), zaś w przypadku Kuriera InPost - o 50 zł (cena wyniesie 16,49 zł brutto). O 50 gr tańsze będzie też nadanie przesyłki o gabarycie D w Managerze Paczek przez Kuriera InPost - od 2 października będzie to kosztowało 28,49 zł.

Paczkomatów więcej niż placówek Poczty

Zapotrzebowanie na nasze usługi wciąż rośnie - chcemy oferować je naszym lojalnym klientom w bardzo atrakcyjnej cenie. Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny - to dla nas bardzo intensywny czas. Mamy nadzieję, że obniżka cen nadania przesyłek pozwoli naszym klientom zaoszczędzić czas, jaki zwykle spędziliby w długiej kolejce w innych punktach nadań - gdzie konieczność obsługi przez personel staje się wąskim gardłem i powoduje, że punkty te nie radzą sobie z zarządzaniem przesyłkami nadawanymi w tym okresie

- komentuje prezes Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie. Dodaje, że Paczkomaty InPost dostępne są już w ponad 5 tys. lokalizacji. - To więcej punktów odbioru i nadania niż placówek pocztowych. Także Kurier InPost bije kolejne rekordy wolumenowe - mówi Brzoska.

Czytaj też: Rewolucja w InPost. "Wstrzymujemy SMS-y związane ze statusem przesyłki

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (42)
InPost zjeżdża z cenami. Paczkomaty i InPost Kurier tańsze nawet o 20 procent
Zaloguj się
 • luki.wawa

  Oceniono 17 razy 9

  Dzisiaj zapłaciłem za malutki list wielkości kartki pocztowej - polecony za potwierdzeniem odbioru 12 PLN. Chyba zwykły kosztuje coś ponad 8 PLN. Oczywiście u naszego narodowego operatora który nas posu..... na całego. Jak tak dalej będzie to będzie taniej paczkę wysłać lub nawet paletę niż list

 • elq_1

  Oceniono 17 razy 9

  Do hp77 : Czekam na bankructwo największego złodzieja i kombinatora, czyli "Poczty Polskiej"!@!

 • alex2222

  Oceniono 16 razy 8

  A ja czekam kiedy w końcu zlikwidują grosze i skończą się durnowate ceny 11,99 zamiast 12,00.

 • 162tony

  Oceniono 8 razy 6

  Tego co straciliście na drastycznej podwyżce, nie odrobicie szybko. Żabki, orleny, ruchu itd itp, odebrali wam lwią część rynku.
  Trzeba było nie cwaniaczyć. Jak zejdziecie do 7.99 to kto wie... po czasie może do 9.99... ale po świętach.

 • lukask73

  Oceniono 4 razy 4

  Na Poczcie nie byłoby żadnych kolejek, gdyby Poczta zajmowała się realizacją wyłącznie usług pocztowych. Ale nie, sklepik, wpłaty za światło i komorne, a nawet przekazy pocztowe... I czekasz, człowieku, 15 minut w kolejce 2-osobowej albo godzinę, jeżeli masz większego pecha albo jest termin płatności w spółdzielni.

 • astropath

  Oceniono 7 razy 3

  Czyżby branie rynku w ramach przygotowań do sprzedaży firmy?
  Może być też tak, że to przygotowania do recesji (tak, włąśnie przez obniżkę cen i zwiękoszenie udziału w rynku bez równoczesnego zwiększania struktury sieci)

 • krebs06

  Oceniono 1 raz 1

  To dobry przykład jaka jest różnica pomiędzy państwowym a prywatnym biznesem. PP działa jak kamienica prezesa Banasia

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 3 razy 1

  Polecam facebok.com/LazySundayPerfumes możecie polubić i klikając na kupuj on-line wyświetla się lista wszystkiego co jest tanio aktualnie dostępne, wysyłka 8,99zł paczkomatem albo gratis dla allegro SMART - warto korzystac bo dzięki allegro smart na zakupach dla rodziny i siebie zaoszczędziłem ponad 1000zł, można kupować wszystko, kosmetyki, mąkę, nawóz do roślin, co się zamarzy, tylko trzeba patrzeć kto sprzedaje, ja zawsze dobrą firmę pochwalę jeśli jestem zadowolony, nawet jeśli mnie 100tys. ludzi zminusuje :)

 • hapet

  Oceniono 1 raz 1

  Nikt nie napisał, że na 99% to przez konkurencję. Zapowiedź Poczty Polskiej postawienia swoich paczkomatów przy biedronkach od razu spowodowało zapowiedź współpracy Inpostu z Lidlem. A są jeszcze inni gracze na rynku, w tym paczka w Ruchu, który to "Ruch" ma przejąć bogaty Orlen i też chcą stawiać na paczki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX