Japonia. Linie lotnicze wprowadzają oznaczenia dla miejsc zajętych przez dzieci

Część japońskich linii lotniczych wprowadziła oznaczenia, dzięki którym pasażerowie w momencie rezerwacji miejsc będą mogli zobaczyć, które siedzenia na pokładzie zajmują dzieci. Taką usługę wprowadził między innymi narodowy przewoźnik Japan Airlines.
Zobacz wideo

Niektóre japońskie linie lotnicze, w tym narodowy przewoźnik Japan Airlines, zdecydowały się wprowadzić niecodzienne udogodnienie dla swoich pasażerów. Klienci tych linii będą mogli podejrzeć, które miejsca w samolocie są zajmowane przez dzieci.

Japonia. Oznaczenia dla miejsc zajętych przez dzieci pojawią się podczas rezerwacji biletów

Funkcja ta jest dostępna podczas rezerwacji biletów i wyboru miejsca w samolocie. Miejsca, które zostaną wykupione dla dzieci w wieku od ośmiu dni do dwóch lat zostaną oznaczone specjalną ikonką dziecka ulokowaną dokładnie na konkretnym siedzeniu. Usługa ta dostępna jest jedynie przez oficjalną stronę Japan Airlines i jest częścią oferty "Smile Smile".

Oznaczenia te nie pojawią się w przypadku tych linii, gdy bilety zostaną zakupione przez inne platformy lub gdy w ostatniej chwili samolot zostanie zmieniony na inną maszynę. Poza Japan Airlines informację o miejscach zajętych przez dzieci pojawią się także podczas zakupu biletów linii All Nippon Airways.

Rozwiązanie wprowadzone przez japońskie linie nie są niczym nowym w kwestiach związanych z redukcją hałasu w samolotach. Inna metoda została wprowadzona przez malezyjskiego przewoźnika AirAsia X, który oferuje specjalną strefę ciszy. Bilety na miejsca w tej strefie nie mogą zostać wykupione dla dzieci do lat 10. Z kolei Singapurska linia lotnicza Scoot oferuje ciche kabiny, w której nie mogą przebywać dzieci poniżej 12 lat.

Więcej o:
Komentarze (28)
Japonia. Linie lotnicze wprowadzają oznaczenia dla miejsc zajętych przez dzieci
Zaloguj się
 • marek.usc

  Oceniono 23 razy 17

  Super rozwiązanie, raz siedzieliśmy z żoną przed rodzicami z dwójką dzieci które cały czas kopały i ruszały fotelem moim i żony, to nie jest wina dzieci broń boże tylko rodziców że nie potrafią charakteru dzieciaków utemperować

 • extrafresh

  Oceniono 20 razy 14

  Bombelki powinny w klatkach w luku bagażowym.

 • mejerewa

  Oceniono 15 razy 13

  Słusznie, warto mieć możliwość wyboru, czy chce się siedzieć koło 4-latka, którego cały czas rodzic zabawia, który się wierci, hałasuje i rozsypuje chrupki.
  Z drugiej jednak strony dorośli również bywają uciążliwi, więc to zawsze jest loteria. Tyle, że dorosłego łatwiej poprosić o grzeczne zachowanie, a nawet można wymagać tego przy pomocy obsługi. Dla dziecka natomiast trzeba mieć więcej zrozumienia, bo spokojne siedzenie nie leży w jego naturze.

 • scierplaminoga

  Oceniono 11 razy 9

  Brawo, takich firm potrzebujemy jak najwięcej.

 • romantic3

  Oceniono 7 razy 5

  Super rozwiązanie! Powinno być obowiązkowe na wszystkich lotach powyżej 2,5h!

 • euphoria19

  Oceniono 4 razy 4

  Nie prościej nie wpuszczać bachorów na pokład? Chce samica z bachorem, to ok proszę, ale na piechotę. Tam jest droga. Może puścić bachora piszo, a same dolecieć lotem, nie ma sprawy.

 • mgz

  Oceniono 7 razy 3

  w ameryce przydaloby sie cos takiego dla grubasow rozlewajacych sie na fotele sasiednie

 • sabaton128

  Oceniono 1 raz 1

  No w końcu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX