Niedziele handlowe we wrześniu. Czy 29 września to niedziela handlowa?

W 2018 roku mieliśmy dwie niedziele handlowe w miesiącu, w tym roku wielkie sklepy mogą być otwarte już tylko w jedną niedzielę. Czy 29 września zrobimy zakupy w dużych sklepach?

Zgodnie z obowiązującą od marca 2018 roku ustawą o zakazie handlu w niedziele i niektóre inne święta, w 2019 zakupy możemy zrobić tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. Taką niedzielę mamy 29 września, więc wtedy wszystkie duże sklepy będą mogły być otwarte. A więc spokojnie będziemy mogli się udać na zakupy do Lidla, Biedronki, Ikei, Obi czy do placówek zlokalizowanych w galeriach handlowych. 

Niestety, dla niedzielnych kupujących, sytuacja wróci do normy już w przyszłym tygodniu i większość sklepów znów będzie zamknięta. Na kolejną niedzielę handlową zaczekać trzeba będzie do 27 października. 

W 2020 roku obostrzenia związane z niedzielnym handlem będą jeszcze większe, gdyż będzie wtedy tylko 7 handlowych niedziel. Oto ich lista: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia, 20 grudnia. 

Niedziela handlowa w sklepie bez obsługi

Handlowcy wydają się jednak już dostosowywać do nowych realiów, stawiając np. sklepy samoobsługowe. Jak informowaliśmy w tym tygodniu, pierwszą taką placówkę otwarto właśnie w Poznaniu

Zakupy można zrobić przy ul. Półwiejskiej 13, sklep Take&GO działa 24 godziny na dobę. Żeby tego dokonać, należy najpierw ściągnąć z AppStore lub Google Play aplikację sklepu, zarejestrować się i podpiąć swoją kartę płatniczą. 

Do sklepu wchodzimy z użyciem kodu QR, robimy zakupy, a gdy koszyk mamy pełny, udajemy się do strefy kasującej. Kładziemy zakupy na specjalnej półce, a po chwili na ekranie smartfona wyświetli się lista naszych produktów, którą akceptujemy i płacimy. 

Więcej o: