Minister Adamczyk otworzył nowy odcinek zakopianki. Dzień później kierowcy utknęli w korkach

Nowy odcinek zakopianki, który został otwarty w sobotę, już dzień później utonął w korkach. Policja zalecała kierowcom korzystanie z objazdów, a ci nie kryli swojej irytacji.

W sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk uroczyście otworzył nowy sześciokilometrowy odcinek zakopianki ze Skomielnej Białej do Rabki Zdroju. "Droga ta pozwoli szybko dojechać do gór. Będzie silnikiem napędowym dla regionu i gospodarki" - stwierdził z dumą Adamczyk.

Niestety z tym "szybkim dojazdem do gór" - póki co - nie jest tak różowo. W niedzielę na nowym odcinku trasy S7 tworzyły się gigantyczne korki, a policja zalecała kierowcom objazdy do Mszany Dolnej i Lubnia. 

Ci nie kryli swojej irytacji. "Zawsze wracam z Zakopanego objazdami. Jednak piątkowe Wiadomości TVP podały informację o nowym odcinku i końcu korków. Dzięki" - napisał z ironią jeden z użytkowników Twittera, dołączając do swojego wpisu zdjęcie zakorkowanego odcinka S7.

"Przy węźle Skomielna cały ruch z zakopianki łączy się z DK28 i razem przejeżdżają przez małe rondo i skrzyżowanie ze światłami. Nie trzeba być znawcą, żeby przed otwarciem stwierdzić, że to się nie uda" - tłumaczy przyczyny problemów z ruchem na nowym odcinku zakopianki twórca profilu Autostrady Polska.

Zakopianka. Jeszcze w tym roku kolejny odcinek

GDDKiA poinformowała, że jeszcze w tym roku udostępnimy zostanie  ponad 7,5-kilometrowy odcinek S7 Lubień - Naprawa. Początkowo będzie on połączony ze starą DK7, gdyż kierowcy będą musieli omijać budowę tunelu na kolejnym odcinku, Naprawa - Skomielna Biała o długości ok. 3 km. Zostanie on oddany do użytku w 2021 r., "po zakończeniu budowy dwukomorowego tunelu o długości każdej nitki ok. 2,06 km". 

Wszystkie trzy odcinki realizacyjne (Lubień - Naprawa, Naprawa - Skomielna Biała oraz Skomielna Biała - Rabka Zdrój) składają się w sumie na 16,7 km fragment trasy, który jest jednym zadaniem inwestycyjnym (15,83 km to droga ekspresowa). - Droga ekspresowa zakończona będzie węzłem Zabornia w Rabce Zdroju, do którego dobudowany został dwujezdniowy fragment DK47 do Chabówki i tam włączony został do istniejącego już dwujezdniowego Chabówka - Rdzawka. Na całym tym odcinku powstanie w sumie 38 obiektów inżynierskich  oraz dwukomorowy tunel o długości 2,06 km - tłumaczy GDDKiA.

Więcej o:
Komentarze (197)
Minister Adamczyk otworzył nowy odcinek zakopianki. Dzień później kierowcy utknęli w korkach
Zaloguj się
 • vegemot

  Oceniono 75 razy 61

  Wow, niesamowite. Całe 6km zbudowali, więc trzeba oficjalnie ogłaszać. Wielki sukces tak jak 30km autostrad w 4 lata. Ale czego spodziewać się po partaczach, na których w większości głosuje patologia, ciemnota, prymitywy, nieudacznicy życiowi

 • jack_flash

  Oceniono 51 razy 49

  Minister otworzył? Otworzył. Biskup pokropił? Pokropił. To co ich to dalej interesuje?

 • marywil2012

  Oceniono 31 razy 29

  tvpis ogłosiła sukces bo minister otworzył przejazd. co zrobili kierowcy opozycji? oczywiście niewdzięczni kierowcy, w ramach gry przedwyborczej ponieśli rękę na Polskę jadąc tą trasą.

 • wudeer

  Oceniono 34 razy 24

  Zakopianka nie ma sensu, państwo marnuje miliardy na budowę, zamiast wybudować szybką kolej w góry. Tylko kolej.

 • hdtvpolska

  Oceniono 24 razy 18

  Maleńkie Zakopane z autostradowym dojazdem. A gdzie budowle PARK & DRIVE na 100 tyś. aut ? Cała Unia ogranicza i utrudnia dojazdy do atrakcji turystycznych. Proponuję kolejną autostradę do mola w Sopocie.

 • benkenobik

  Oceniono 18 razy 16

  Głupki z Gdaki zawsze byli głupkami, ale teraz w PISdolandzie biją rekordy głupoty i tak wyśrubowane!

 • 600ps

  Oceniono 19 razy 15

  No to czekamy jak przyjdzie zima i nasze pisowscy beda pedzic do Zakopanego. Do tej pory w kolizjach uczestniczyl tylko jeden samochód rzadowy ale teraz to beda grupowo spadac jak gruszki z drzewa. Dudus pamietaj jak pojedziesz na narty do Zakopanego to nie zapomnij wziasc spadachronu. "Kochana" beatko teraz to mozesz w kazda niedziele po sumie wyskoczyc na obiad do Zakopanego 128 km to twoje kierowcy przejada w godzine. Powodzenia och bedzie wesolo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX