CBA zatrzyma這 dwie osoby. Fikcyjne faktury opiewa造 na kilkaset milion闚 z這tych

Funkcjonariusze z delegatury CBA w Bia造mstoku zatrzymali dwie osoby, podejrzane o wy逝dzanie zwrotu podatku VAT i wystawianie fikcyjnych faktur, kt鏎e opiewa造 na blisko p馧 miliarda z這tych. Zatrzymani m篹czy幡i to adwokat i kierownik grupy przest瘼czej.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie osoby w śledztwie dotyczącym próby wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT na setki milionów złotych. Jedna z zatrzymanych osób to organizator i kierownik zorganizowanej grupy przestępczej, która przejęła jedną z firm paliwowych, tylko po to, by móc wyłudzać podatek VAT. Druga - to warszawski adwokat, który czerpał korzyści finansowe z tego procederu, w zamian za pomoc w przejęciu tej spółki. Mężczyzna realizował także zadania, które miały na celu legalizację bezprawnych posunięć grupy. 

CBA zatrzymało dwie osoby. Zabezpieczono puste faktury na setki tysięcy telefonów

Tylko w jednym wątku śledztwa dotyczącego wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT odkryto puste faktury na setki tysięcy telefon闚 kom鏎kowych, wystawionych na kwotę blisko pół miliarda złotych. Działania CBA pozwoliły zostawić w budżecie Skarbu Państwa ponad 100 milionów złotych. Dwie osoby, które zatrzymano w tej sprawie, trafią do Prokuratury Krajowej w Bia造mstoku i tam usłyszą zarzuty.

W związku z tą sprawą funkcjonariusze CBA zatrzymali już trzy osoby. Doszło do tego w 2017 roku. Zabezpieczono wówczas fałszywe faktury na ponad 300 tysięcy telefonów komórkowych.

Wi璚ej o: