Elektroniczne wizy do Petersburga dla Polaków. Darmowe udogodnienie dla turystów

Wizy elektroniczne będą dostępne od 1 października. Dzięki nim obywatele 53 krajów, w tym Polski będą mogli bez większych trudności odwiedzić Petersburg oraz obwód Leningradzki w Rosji.
Zobacz wideo

Jak podaje www.themoscowtimes.com, darmowe elektroniczne wizy pozwolą na 8-dniowy pobyt w Petersburgu. Udogodnienie zostało wprowadzone dla obywateli 53 krajów, w tym wszystkich Unii Europejskiej poza Wielką Brytanią. Co należy zrobić, by otrzymać taką wizę?

Wniosek należy złożyć drogą elektroniczną nie wcześniej niż 20 dni przed wyjazdem, ale nie później niż 4 dni przed planowaną podróżą. Ważna będzie przez 30 dni od daty wydania. Jedynym niezbędnym dokumentem jest zdjęcie w formacie elektroniczną. Odpowiedź otrzymamy na adres e-mail. Należy ją wydrukować bądź zapisać na urządzeniu mobilnym, gdyż wizę będzie trzeba pokazać na urzędnikowi służby granicznej

Wizy pozwalają jednak na pobyt tylko i wyłącznie w Petersburgu oraz obwodzie leningradzkim. Warto zaznaczyć, że nie można ich używać w przypadku podróżowania koleją do tego regionu. Od 1 lipca podobne udogodnienie dostępne jest w Obwodzie Kaliningradzkim. 

Petersburg z darmowymi wizami. Niedługo dostępne będą w całej Rosji? 

Taka decyzja jest podyktowana zachęceniem turystów do odwiedzenia Petersburga. W ubiegłym roku miasto odwiedziło 8 mln osób, a dzięki elektronicznym wizom liczba turystów ma wzrosnąć do 12 mln. Podobne wizy Rosja zaoferowała osobom z okazji mistrzostw świata w piłce nożnej. Dzięki temu kraj zanotowała 10% wzrost przychodu z turystyki. Do 2021 roku e-wizy mają, zgodnie z zapowiedziami Władimira Putina, funkcjonować w całej Rosji. W 2024 roku zyski z turystyki mają wynieść około 16 mln dol. 

Więcej o:
Komentarze (18)
Elektroniczne wizy do Petersburga dla Polaków. Darmowe udogodnienie dla turystów
Zaloguj się
 • chateau.respawned

  Oceniono 6 razy 4

  Skoro mój pradziadek nie potrzebował wizy, to ja tym bardziej mogę poczekać.

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 2

  Zwiedzanie Olgino z przewodnikiem będzie?
  Czy trzeba zabrać własny prowiant?
  Na co trzeba się zaszczepić?

 • Ja TylkoJa

  Oceniono 2 razy 2

  Przeredagujcie tekst i usuncie błędy bo mózg boli

 • eva_bramborova

  Oceniono 16 razy 2

  Putin popełnia GIGANTYCZNY błąd nie wykorzystując soft power Rosji.Wspaniała kultura,zabytki,przyroda,tradycyjne wartości.Zamiast tego zielone ludziki na Krymie i tanki w Donbasie.

 • true_lysander

  Oceniono 7 razy 1

  Każdy rubel wydany w Rosji to rubel na kolejny nabój do kałasznikowa ruskiego żołnierza. I tego na Krymie i tego na Kamczatce .. i tego przy granicy z Polską w Kaliningradzie, który pilnuje wyrzutni rakiet wycelowanych.. m.in w lotniska z których ty będzie startował... do Petersburga.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 5 razy 1

  Czyli wiza do JEDNEGO miasta? A jak ktoś pojedzie troszkę dalej? Syberia?

 • bankrut.1

  Oceniono 11 razy 1

  tylko nie douczone pismaki nie podały gdzie takową wizę można elektronicznie zdobyć(potrzebny link)

 • jan.go

  0

  A brak wiz , jeśli nadejdzie taki czas , do USA 14 $ od głowy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX