Właściciel pirackiego serwisu skazany na 8 miesięcy. Udostępniał i nie chciał usunąć serialu "Belfer"

Właściciel pirackiego serwisu internetowego, który nielegalnie udostępnił drugi sezon "Belfra" został skazany na osiem miesięcy ograniczenia wolności. Nielegalną witrynę organom ścigania zgłosiła Platforma Canal+.
Zobacz wideo

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl serwis Patrzajto.pl (wcześniej Vodtu.pl) został odkryty przez platformę Canal+ dzięki monitoringowi prowadzonemu przez jej sekcję do walki z piractwem telewizyjnym. Na stronach tego serwisu nielegalnie udostępnione zostały odcinki drugiego sezonu serialu "Belfer". W związku z tym Canal+ skierował do firmy wezwanie o zaprzestanie udostępniania ich serialu.

Właściciel witryny internetowej skazany na 8 miesięcy ograniczenia wolności

Administrator nie reagował jednak na wezwania producenta, dlatego Canal+ zgłosiła sprawę organom ścigania, które po śledztwie skierowały sprawę do sądu. Wcześniej pracownicy Canal+ zabezpieczyli nagrania dokumentujące naruszanie prawa oraz uzyskali dane, które były pomocne w identyfikacji właściciela witryny.

Sąd skazał właściciela Patrzajto.pl za przestępstwa o bezprawnym rozpowszechnianiu cudzego utworu oraz uczynienie z niego źródła stałego dochodu. Według sądu serwis internetowy działał na szkodę Canal+ i na podstawie tego właściciel witryny został skazany na osiem miesięcy ograniczenia wolności. W 2017 roku Platforma Canal+ doprowadziła do usunięcie 150 tysięcy pirackich kopii pierwszego sezonu serialu "Belfer".

Więcej o: