Piotr Guział dyrektorem zarządzającym w niemieckiej spółce Orlenu. "Nie płacz, nie zazdrość, tylko się ucz"

Piotr Guział, były warszawski samorządowiec i kandydat na prezydenta Warszawy (po wycofaniu się z wyścigu wyborczego poparł Patryka Jakiego) jest obecnie dyrektorem zarządzającym w niemieckiej spółce Unipetrol Deutschland GmbH, należącej do grupy PKN Orlen.
Zobacz wideo

Piotr Guział to były burmistrz Ursynowa (w latach 2010-2014), radny stołeczny i kandydat na prezydenta Warszawy w 2018 r. Na miesiąc przed wyborami wycofał się, popierając Patryka Jakiego - ten obiecał mu stanowisko wiceprezydenta w razie zwycięstwa. Ostatecznie jednak już w pierwszej rundzie wybory wybrał Rafał Trzaskowski. Guział kandydował także w 2018 r. do samorządu Ursynowa, ale nie zdobył mandatu radnego.

Guział wycofał się z polityki, i zaczął robić karierę w biznesie. Jak pisaliśmy w lutym br., trafił do rady nadzorczej spółki Exatel i zasiada w niej do dziś. Exatel to należący w 100 proc. do Skarbu Państwa operator telekomunikacyjny. Nadzór nad nim sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej

Guział w spółce Orlenu

To jednak niejedyny sukces zawodowy Guziała w ostatnich miesiącach. Okazuje się bowiem, że były radny stołeczny został także dyrektorem zarządzającym w niemieckiej spółce Unipetrol Deutschland GmbH, należącej do grupy PKN Orlen. Firma zajmuje się dystrybucją produktów holdingu Unipetrol w krajach niemieckojęzycznych. Guział swoje stanowisko piastuje od czerwca 2019 r. - informuje portal "Halo Ursynów".

strona Unipetrol Deutschland GmbHstrona Unipetrol Deutschland GmbH źródło: Unipetrol Deutschland GmbH

Drugim dyrektorem zarządzającym w Unipetrol Deutschland GmbH jest Ryszard de Lewin Lewiński. To z kolei przewodniczący Zarządu Prawa i Sprawiedliwości w okręgu Szczecin w gminie Łobzie. Jego żoną jest Helena Szymańska, od dwóch lat szefowa Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Szymańska w 2019 r. mogła objąć mandat posłanki PiS po Joachimie Brudzińskim (który trafił do europarlamentu), ale nie skorzystała z tej możliwości.

Guział: "Nie płacz, nie zazdrość, tylko się ucz"

Dyrektorska posada Piotra Guziała w spółce należącej do grupy Orlen oczywiście wywołała zainteresowanie w mediach społecznościowych. Były polityk na pytanie jednej z internautek, dlaczego nie pochwalił się nowym stanowiskiem, odpowiedział "Nie płacz, nie zazdrość, tylko się ucz".

.. źródło: https://twitter.com/PiotrGuzial/

"Jako osoba prywatna niczego związanego z moją pracą zawodową nie muszę już publicznie potwierdzać" - pisał także Guział.

.. źródło: twitter.com/PiotrGuzial/

Więcej o: