Krzysztof Czabański z PiS zapowiada koniec abonamentu RTV. Dla uczciwych... radia w prezencie

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zapowiedział, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory parlamentarne w 2019 roku zmieni się sposób finansowania mediów publicznych. Czabański chce, aby abonament RTV został zniesiony.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański był gościem "Sygnałów Dnia" radiowej JedynkiPoseł PiS zapowiedział, że jest możliwe zniesienie abonamentu RTV i finansowanie mediów publicznych bezpośrednio z budżetu państwa. Czabański wyraził nadzieję, że taka zmiana zostanie wprowadzona już w przyszłym roku.

Abonament RTV zostanie zniesiony? Poseł PiS chce podziękować osobom, które go płaciły

Krzysztof Czabański powiedział, że jeśli abonament RTV zostanie zniesiony, osobom, które płaciły go przez lata należeć się będzie rekompensata i podziękowanie "nie tylko słowami" za regularne uiszczanie opłat "wbrew różnym przeciwnościom i apelom". Poseł PiS przedstawił także swój pomysł, na czym owa rekompensata miałaby polegać.

- Moim pomysłem jest to, żeby podarować im radioodbiorniki cyfrowe, to by było około miliona radioodbiorników, cena w tej chwili na rynku to jest między 80 a 100 złotych. Przy tak hurtowym zakupie podejrzewam, że zeszłaby wyraźnie w dół, więc z punktu widzenia budżetowego to nie jest duży wydatek - wyjaśnił przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Krzysztof Czabański jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu. Startuje jako "dwójka" w okręgu nr 5, obejmującym m.in. miasta Toruń, Włocławek i Grudziądz. 

>>>Młodzi konsumenci coraz częściej rezygnują z radia i telewizji na rzecz streamingu muzyki i filmów. Pomagają im w tym aplikacje mobilne:

Zobacz wideo
Więcej o: