Cyberpunk 2077 zachwyca na nowym kadrze z gry. A Nvidia prezentuje demo technologii Ray Tracing

Cyberpunk 2077 premierę ma dopiero za kilka miesięcy, ale CD Projekt ciągle podgrzewa atmosferę. Ostatnio udostępnił przepiękną grafikę z gry, a Nvidia zaprezentowała jak działa Ray Tracing w nowej grze twórców Wiedźmina. Grę w tym tygodniu zobaczymy na targach w Niemczech, Hiszpanii oraz Rosji.

Na Twitterze pojawił się kadr z gry, na którym widać Night City w dzień. W tle widnieje porzucony w trakcie budowy wieżowiec, a na pierwszym planie w powietrzu unoszą się wozy transmisyjne stacji Network News 54. Napis "hotel" i palmy sugerują, że jest to opuszczona dzielnica hotelowa. Z obecności telewizji, można z kolei wywnioskować, że może być być to miejsce zbrodni lub jakiejś wojny gangów. Niedawno w wywiadzie dla Official Playstation Magazine Marthe Jonkers, starsza artystka koncepcyjna, powiedziała, że Night City jest ogromne, ale nie jest jedynie wydmuszką. Twórcy cenią jakość ponad ilość i nie pozwolili sobie na zbudowanie pustych budynków. Każda lokalizacja ma zapewniać wysoką jakość eksploracji mapy i prezentować coś interesującego.

>>>Fanów Keanu Reevesa najbardziej cieszy udział aktora w Cyberpunk 2077. Nie bez powodu - już jego prezentacja była zaskakująca i pełna humoru:

Zobacz wideo

Ponadto Nvidia od jakiegoś czasu prezentuje dema technologii Ray Trace, odpowiedzialnej za śledzenie światła. Dotychczas wykorzystywano tę technikę gównie w holywoodzkich filmach, ale teraz ma trafić także do gier, w tym do Cyberpunka 2077. Ma ona zagwarantować lepsze dozorowanie promieni świetlnych w grze. Wykorzystanie Ray Tracingu pozwoliło twórcom na budowanie bardziej artystycznych kadrów.  

 

Cyberpunk 2077 na targach w ten weekend, możne oznaczać więcej materiałów z gry 

CD Projekt wkroczył w tym roku w kluczową fazę promocji swojej gry. W czerwcu na targach E3! zaprezentowano trailer, w którym okazało się, że Keanu Reeves pojawi się w produkcji jako Johnny Silverhand. Teraz gra będzie pokazywana na kolejnych targach, co oznacza, że powinno pojawić się więcej materiałów z gry. Przez 3 dni można zobaczyć produkcję na rosyjskich targach Igromir. Dzisiaj gra będzie pokazywana na MadGames Week w Madrycie, a jutro na Mag! Erfurt w Niemczech. Premierę gry zaplanowano na 16 kwietnia 2020 roku. 

Więcej o: