Zniesienie wiz do USA. LOT wprowadza nowe połączenie. Od 2020 r. polecimy do San Francisco

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają transatlantyckie połączenie po zapowiedzi zniesienia wiz do USA. Od sierpnia 2020 r. będziemy mogli polecieć z Warszawy do San Francisco - zapowiedział prezes spółki Rafał Milczarski.
Zobacz wideo

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski zapowiedział uruchomienie nowego połączenia do Stanów Zjednoczonych podczas Parady Pułaskiego w Nowym Jorku. Pierwszy lot do położonego na zachodnim wybrzeżu USA San Francisco zaplanowany został na 5 sierpnia 2020 r. Jej powstanie jest konsekwencją podpisanej przez Donalda Trumpa zgody na zniesienie wiz, która wejdzie w życie najwcześniej na początku przyszłego roku. 

Czytaj także: Wizy do USA zniesione. 13 najważniejszych ważnych pytań i odpowiedzi

LOT wprowadza nowe połączenie lotnicze do USA. Czy okaże się turystycznym strzałem w dziesiątkę? 

Rejsy mają odbywać się cyklicznie 4 razy w tygodniu. Do Kalifornii będziemy mogli polecieć z lotniska Chopina w poniedziałki i piątki o godz. 11:35, a w środy i soboty o godz. 17:20. Z kolei loty powrotne z Stanach Zjednoczonych w tych samych dniach będą możliwe odpowiednio o godz. 16:25 oraz 22:10 czasu lokalnego.

San Francisco, czyli najważniejsza turystyczno-biznesowa metropolia w północnej Kalifornii, jest naturalnym kierunkiem dalszego rozwoju LOT-u w Stanach Zjednoczonych. Dotąd nie było tak dogodnego połączenia z Północną Kalifornią zarówno z Polski, jak również z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Rocznie między Europą Środkowo-Wschodnią a San Francisco podróżuje prawie 300 tys. pasażerów.

- tłumaczył Rafał Milczarski, prezes PLL LOT. 

Co ciekawe, nowe połączenie będzie 20. z tzw. dalekiego zasięgu, a zarazem jednym z najdłuższych oferowanych przez polskiego przewoźnika. Dreamlinery pokonają ponad 10 tys. km w prawie 12 godz. Dla porównania, dotychczasowa najdłuższa trasa to rejsy z Warszawy do Los Angeles, które według rozkładu trwają 12 godz. i 40 min. 

LOT w liczbachLOT w liczbach LOT/www.corporate.lot.com/pl/pl/lot-w-liczbach

San Francisco jest atrakcyjną destynacją ze względu na spory potencjał biznesowy oraz turystyczny. Miasto znajduje się w bliskim sąsiedztwie Doliny Krzemowej (40 mil od jego centrum), w której znajdują się siedziby potentatów w branży technologicznej, jak chociażby Google, Apple, Facebook czy Netflix. Blisko milionowa metropolia słynie również z wielu atrakcji turystycznych.

Jest czwartym najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem w USA. Do jego najbardziej znanych symboli, poza legendarnym Golden Gate Bridge, zaliczymy więzienie Alcatraz, ostatnie na świecie tramwaje linowe czy Fisherman's Wharf. Lot do San Francisco będzie również dobrą opcją przesiadkową w drodze na Hawaje. 

Więcej o:
Komentarze (63)
LOT wprowadza nowe połączenie do USA dzięki zniesieniu wiz. Od 2020 r. polecimy do San Francisco
Zaloguj się
 • single_malt

  Oceniono 14 razy 8

  to niech LOT napisze tez o zamykanych po cichu polaczeniach . Np od 26.10.2019 polaczenia do Singapuru juz nie ma.

 • naw18

  Oceniono 13 razy 7

  LOT musi po prostu zwiekszyc liczbę miejsc na tym kierunku. Musi, bo nigdy nie będzie wiedzial ilu pasazerow powroci po 24 godz, w emigrations room.

 • angus1000

  Oceniono 6 razy 4

  A już myślałem że Lot uruchamia połączenia z San Escobar.

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 4 razy 4

  Later
  Or
  Tomorrow

 • elq_1

  Oceniono 6 razy 4

  Lot odżyje!
  Będzie woził odrzuty z granicy USA a Okęcie będzie od nich pękać w szwach!

 • cmok_wawelski

  Oceniono 6 razy 4

  W 2020 r. to się zobaczy. Może będzie pożegnanie Trumpa?

 • pbe64

  Oceniono 6 razy 4

  Pytanie czy będzie czym latać na tej trasie. Już teraz LOT łapie skąd może samoloty na krótkotrwałe wypożyczenie. Do niedawna miał wypożyczone dwa A340 od Air Belgium, teraz do Toronto lata A330 wypożyczony od GetJet. Jeżeli do wakacji Rolls-Royce nie rozwiąże problemów z silnikami do Dreamlinerów to może być ciężko rozbudowywać siatkę połączeń.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX