Wyborcza konferencja na drodze S6 pod Koszalinem. Kierowcy pojadą nią za kilka dni, Morawiecki już się przejechał

Ostatnie roboty wykończeniowe, i już za kilka dni kierowcy pojadą odcinkiem drogi ekspresowej S6 pomiędzy Koszalinem i Kołobrzegiem. Już dziś na węźle Bielice - gdzie łączyć się będą drogi S6 i S11 - odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.
Zobacz wideo

Jak informuje GDDKiA, odcinek drogi ekspresowej S6 od Kołobrzegu do Koszalina na zostać  udostępniony do ruchu "w ciągu kilku dni". Ten fragment trasy ma ponad 44 km. Gdy zostanie otwarty, kierowcy przejadą ciągiem drogą S6 około 130 km od Szczecina do Koszalina. 

Pod koniec września do ruchu oddany został odcinek od węzła Płoty (nieopodal Gryfic) do Kołobrzegu, jeszcze w październiku kierowcy mają przejechać nie tylko odcinkiem od Kołobrzegu do Koszalina, ale także od Nowogardu do Płotów. 

.. źródło: GDDKiA

Jak szacuje GDDKiA, nowa S6 skróci czas przejazdu ze Szczecina do Koszalina o około 40 minut. Koszt całej drogi S6 Goleniów-Koszalin to około 3,9 mld zł, z czego około 1,55 mld zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej.

Morawiecki już jechał S6

Jak pokazał portal "Miasto Kołobrzeg", jeszcze zamkniętą dla kierowców drogą już przejechała kolumna Mateusza Morawieckiego. Premier i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk na węźle Bielice, gdzie krzyżować będą się drogi S6 i S11, brali udział w konferencji prasowej w sprawie inwestycji drogowych.

 

Kiedy S6 w stronę Słupska?

Na razie droga S6 z Goleniowa na wschód będzie kończyła się w okolicach Koszalina. Na kolejne fragmenty przyjdzie kierowcom jeszcze poczekać. Na razie opracowane zostały projekty budowlane na odcinek Koszalin - Słupsk, uzyskano też decyzję 

Około 120 mln złotych zapewnionych z budżetu Państwa na przygotowanie S6 na odcinku Koszalin - Słupsk umożliwiło ogłoszenie przetargu na opracowanie projektów budowlanych, a po ich opracowaniu na uzyskanie decyzji ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej), przystąpiono do wykupu nieruchomości. W 2021 roku ten fragment S6 będzie gotowy do budowy.

Jak informuje GDDKiA, obecnie ruszają roboty na odcinkach w województwie pomorskim łączących miejscowość Bożepole Wielkie z obwodnicą Trójmiasta (Trasa Kaszubska). 

Droga ekspresowa S11 (tj. droga na południe od Koszalina) w województwie zachodniopomorskim jest również jeszcze na "niebudowlanym" etapie. W tym roku planowane jest podpisanie umów na realizację odcinka Koszalin - Bobolice o długości 47,7 km. Natomiast jeszcze w październiku br. gotowa ma być obwodnica Szczecinka w ciągu S11.

Więcej o: