Tramwaje Warszawskie szukają nowych pracowników. Oferują nawet 6,5 tys. zł pensji

W Warszawie powstają nowe miejsca pracy dla motorniczych. Tramwaje Warszawskie rozbudowują kolejne trasy. W związku z tym wzrośnie zapotrzebowanie na nowych tramwajarzy.
Zobacz wideo

Nowe miejsca pracy powstają w związku z planowanym otwarciem w najbliższych latach 20 km nowych tras, m.in. na Gocław i Wilanów. Wyjadą na nie kolejne pojazdy, które poprowadzą nowi motorniczy i motornicze, jak można przeczytać w ogłoszeniu

Praca w Warszawie dla tramwajarzy

Tramwajarz może liczyć nawet na 6,5 tysięcy złotych brutto pensji. Atrakcyjne wynagrodzenie, to nie jedyne bonusy, jakie otrzymują tramwajarze. Najpierw jednak trzeba spełnić wstępne warunki. Kandydat musi mieć ukończone 21 lat, wykształcenie co najmniej średnie i posiadać prawo jazdy. Ważne jest także, by jego wzrost był miedzy 160 cm a 190 cm, a waga nie przekraczała 130 kg, ze względu na ograniczenia konstrukcyjne w kokpicie.

Praca rozpoczyna się od trzymiesięcznego okresu przejściowego. W tym czasie kandydat nauczy się prowadzić tramwaj oraz jak obsługiwać różne rodzaje wagonów, a także przygotuje się do pracy motorniczego. Początkowo wszystkie czynności nowy kierowca tramwaju będzie wykonywał pod opieką swoich starszych kolegów motorniczych-instruktorów. Po zakończeniu tego okresu przystąpi do państwowego egzaminu, podczas którego będzie mógł zdobyć pozwolenie na kierowanie tramwajem.

Warszawa oferuje na początek 4 tys. złotych brutto i pakiet benefitów 

Warszawa oferuje motorniczym pensję, która na początku wyniesie 4 tys. złotych brutto plus bonusy, jak 500 zł za punktualną jazdę czy premię w wysokości nawet 24 proc. stawki zasadniczej. Podstawowa pensja może wzrosnąć do 5,5 tys. zł brutto, ale z dodatkami ta kwota może wynieść ponad 6,5 tys. zł. Firma gwarantuje umowę o pracę, a w jej ramach pakiet socjalny obejmujący m.in. dopłaty do wakacji, bezpłatną komunikację miejską w Warszawie oraz pakiety medyczne. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Tramwajów Warszawskich i można go wypełnić do 15 października. Kurs motorniczych rozpocznie się na początku 2020 roku.

Więcej o: