Pieniądze z PPK pozwolą sfinansować Centralny Port Komunikacyjny? "Tak, ale to nie jest celem"

Łukasz Kijek
Pracownicze Plany Kapitałowe. Od lipca 2019 r. Polacy mogą odkładać pieniądze w ramach PPK na przyszłą emeryturę. Z analiz rządowych wynika, że rocznie do systemu może wpływać nawet 15 miliardów złotych. Czy zgromadzony kapitał posłuży do sfinansowania rządowych inwestycji w przyszłości, takich jak Centralny Port Komunikacyjny? - zapytał analityk Piotr Kuczyński w Studiu Biznes prezesa PFR Pawła Borysa.

- Tak, ale to nie jest celem. Proszę mi wierzyć, że akurat teraz pieniędzy na infrastrukturę na świecie jest masa, natomiast PPK buduje w Polsce długoterminowy kapitał, który może mobilizować długoterminowe inwestycje zarówno w sektorze przedsiębiorstw, jak i w sektorze publicznym - mówił w prezes PFR Paweł Borys. Centralny Port Komunikacyjny według założeń rządu PiS ma powstać do 2027 roku. Posłuchaj fragmentu rozmowy ze Studia Biznes:

Więcej o:
Komentarze (57)
Pieniądze z PPK pozwolą sfinansować Centralny Port Komunikacyjny? "Tak, ale to nie jest celem"
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 21 razy 19

  Teraz już wiecie amatorzy z PO jak się kradnie przy pełnym poparciu suwerena ?

 • ar.co

  Oceniono 15 razy 15

  No, moich pieniędzy w tych 15 miliardach na pewno nie będzie. A dla chętnych do finansowania pisowskiego koryta z PPK: pamiętajcie, że rządowe "podarunki" z pieniędzy podatników są tylko wirtualnym zapisem na wirtualnym koncie, ale podatek od nich zapłacicie od razu i w realnych pieniądzach! Podobnie jak składki...

 • krowajagoda

  Oceniono 13 razy 13

  Zabrali miliardy z OFE
  I stworzyli nową skarbonke.
  No skacz wyborco i sie ciesz.
  Na starość bieda zupka i karton.
  Ale teraz imprezowo.

 • je2bny

  Oceniono 10 razy 10

  Pisowskie curvy chcą pieniędzmi wszystkich, którzy oszczędzali pokazać, że ich stać na okradzenie Narodu - Kaczyński niedorobiony Hitlerek i Krzywomąrdy kłamca - reszty nie napiszę - zbyt wulgarne.

 • janzi

  Oceniono 10 razy 10

  PPK to przekręt. PiS rozkradnie pieniądze teraz a na następców zrzuci zobowiązanie spłaty w przyszłości. Co z tego, że na rynku są pieniądze, które można by pożyczyć, skoro UE nie pozwoli by przekroczyć 3% próg. Zgaduję, że PPK nie będzie liczył się jako dług państwa.

 • skandynawek

  Oceniono 10 razy 10

  To emeryci pozegnajcie sie z tymi pieniedzmi. Rozpieprza i powiedza: przepraszamy CPK nie wypalil i nie przynosi zyskow.

 • droch

  Oceniono 10 razy 10

  A Partia na to: Piec do palenia pieniędzy już stoi, zapisujcie się, kochani, do PPK!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX