Zakaz handlu w niedziele. PiS zapowiada zmiany w przepisie w 2020 r. "Są pewne drobiazgi"

Zakaz handlu w niedziele to temat wciąż żywy w naszym kraju. Rozmowy na temat ewentualnych zmian powrócą zaraz po wyborach parlamentarnych. Jak donosi "Rzeczpospolita", poseł PiS Janusz Śniadek zapowiada, że zmian w ustawie można się spodziewać, ale nie wcześniej niż po marcu 2020 r.

Poseł Śniadek w rozmowie z "Rzeczpospolitą" odniósł się do ustawy dotyczącej całkowitego zakazu handlu w niedzielę. Zaostrzenie dotychczasowego przepisu ma zacząć obowiązywać wraz z nowym rokiem. Poseł Śniadek zasugerował, że być może potrzebny byłby dwuletni okres przejściowy, aby Polacy mieli możliwość przyzwyczaić się do nowych zasad. Jednocześnie zapowiedział, że nowelizacji ustawy można spodziewać się dopiero po marcu 2020 r.

W tej ustawie są pewne drobiazgi, które chcieliśmy poprawić. To nadużywanie stwierdzenia "placówka pocztowa" i przerabianie na nie pewnych sklepów - co pozwoliło handlować w niedzielę. Ostatecznie jednak zrezygnowaliśmy z tej nowelizacji. Podsumowanie i pewne korekty nastąpią dopiero po zakończeniu dwuletniego okresu działania ustawy, czyli po marcu 2020 r.

- powiedział poseł Janusz Śniadek, cytowany przez dziennik.

Zakaz handlu w niedziele dzieli opinię publiczną

Zdania Polaków na temat wprowadzonego w życie w marcu 2018 r. zakazu handlu w niedziele są dość podzielone. Jak wynika z sondażu Instytutu Pollster z września 2019 r., wykonanego na zlecenie "Super Expressu", 33 proc. osób jest zdania, że sklepy powinny być otwarte we wszystkie niedziele, 13 proc. uważa z kolei, że sklepy powinny być otwarte w jedną niedzielę w miesiącu. 24 proc. jest zdania, że sklepy powinny być czynne dwie niedziele w miesiącu. Raptem 1/4 ankietowanych jest zadowolona z wprowadzenia niemal całkowitego zakazu handlu.

Więcej o:
Komentarze (129)
Zakaz handlu w niedziele. PiS zapowiada zmiany w przepisie w 2020 r. "Są pewne drobiazgi"
Zaloguj się
 • feldkuratkatz

  Oceniono 67 razy 61

  Mogą sobie zamknąć i w soboty, a w kościele i tak mnie nie zobaczą.

 • rejestracjanowegokonta

  Oceniono 57 razy 57

  w ostatnią niedzielę handlową miałem zdarzyło mi się wpaść na galerię handlową. Takiego tłoku ludzi tam w życiu jeszcze nie widziałem. Tak polacy chcą zakazu handlu. to pomysł czysto ideologiczny.

 • fryta1977

  Oceniono 54 razy 52

  Pracowałem w handlu kilka lat. Również w branży gdzie pracowaliśmy w niedziele. WSZYSTKIE! Po prostu w te dni były największe obroty, a my jako pracownicy wyrabialiśmy za to dodatkowe premie. Pracodawca był zadowolony, pracownicy też, o klientach nawet nie wspominam. Po co wprowadzali taką sztuczną regulację? Wystarczyło ograniczyć liczbę pracujących niedziel dla pracowników lub wprowadzić np trzykrotność stawki godzinowej i tylko to egzekwować. Wtedy pracować będą te sklepy gdzie się to opłaca!

 • swru

  Oceniono 49 razy 47

  Ludzie idźcie do wyborów zwłaszcza w dużych miastach i odsuńcie faszystowskich dewiantów od władzy. Bo inaczej sekta smoleńska cofnie nas do średniowiecza. Jak PiS wygra to podejrzewam Antoni zostanie premierem a pawlowicz ministrem edukacji. Wyobraźcie to sobie i ruszcie 4 litery do wyborów, nie każcie swoim dzieciom żyć w średniowieczu

 • dejtrejder

  Oceniono 44 razy 42

  Sklepy w niedzielę otworzyć a kościoły pozamykać!

 • jael53

  Oceniono 40 razy 36

  A żeby was, prawodawcy od siedmiu boleści, szlag najjaśniejszy trafił. Tak trudno było wymyślić, że za pracę w niedziele należy się wolny inny dzień? Tak się składa, że jest sporo zawodów, w których pracuje się i w soboty, i w niedziele i w inne święta też. Ci, którzy w ten sposób pracują, mają dodatkowy problem - zorganizować sobie aprowizację tak, żeby przeżyć do poniedziałku.

 • mackowy74

  Oceniono 42 razy 34

  TO SĄ ZMIANY PO POLSKU, PARTIA KTÓRĄ POPARŁO RAPTEM 20% OBYWATELI ,UWAŻA,ŻE MOŻE WPROWADZAĆ ZMIANY,ZAKAZY,JAK SIĘ JEJ K...CHCE!!ZAZDROSZCZĘ MĄDRYM SZWAJCAROM,ŻE MOGĄ SIĘ O KAŻDEJ RZECZY,W REFERENDUM DECYDOWAĆ!!!

 • sabaton128

  Oceniono 32 razy 30

  Ciekawe co ci wszyscy zwolennicy zamkniętych sklepów myślą o restauracjach, kinach, teatrach, muzeach itp itd.? No powiedzcie mi, jak to widzicie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX