Czy 5G może powodować nowotwory? Wiceminister cyfryzacji: Światło również jest promieniowaniem

Na koniec 2025 roku wszystkie większe miasta muszą mieć zasięg w technologii 5G - mówiła wiceminister cyfryzacji w rozmowie z Łukaszem Kijkiem. Sieć 5G ma przesyłać dane dziesięć razy szybciej niż obecnie stosowana 4G.

Technologia 5G, choć jeszcze nie została wprowadzona, wzbudza liczne oskarżenia jej przeciwników. Twierdzą oni, że może ona wywoływać nowotwory. - Nie żadnych dowodów, że fale radiowe są szkodliwe - mówiła Wanda Buk. Kiedy 5G na dobre trafi do Polski i kto dostarczy nowoczesną technologię? Zobacz całą rozmowę. 

Więcej o:
Komentarze (37)
Czy 5G może powodować nowotwory? Wiceminister cyfryzacji: Światło również jest promieniowaniem
Zaloguj się
 • tumaxer

  Oceniono 7 razy 7

  Światło słońca też może wywoływać raka.

 • niemamdoukrycia

  Oceniono 13 razy 3

  Czemu niektórzy nie mogą zrozumieć że promieniowanie niejonizujące nam nie szkodzi, czyli sieć 5G nie będzie nam zagrażać.

 • sselrats

  Oceniono 3 razy 1

  Fart wywoluje fale akustyczna.

 • buba2018

  Oceniono 3 razy 1

  Ta pani jest totalną ignorantką czy zapłacono jej za opowiadanie bzdur? Piodręcznik genetyki Malinowski albo Gajewski rozdział Promieniowanie elekrtomagnetyczne jako czynnik mutagenny. Krótko , promieniowanie działa na DNA i powoduje zmiany w DNA!! Kogo mamy w rządzie?

 • derp979

  Oceniono 1 raz 1

  Ale wielkiemu braciszkowi marzy się IoT. Już nie może się doczekać zamontowania kamerki w każdym kiblu, każdej sypialni. Ale tłumoki tego nie widzą. Nawet tego, że do przekazania tych "cudownych wieści o 5G" wybrali specjalnie ładną, młodą panieneczkę.

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 3 razy 1

  Czy już zmieniono normy PEM ? To jest realny problem nie 5G ...

 • michal_czytelnik

  Oceniono 3 razy 1

  Pozdrawiam z Krakowa. Szpital na Prokocimu internetu nie ma w 5G ani w ogóle.

 • levvy81

  0

  Fale radiowe już od dziesiąte lat są badane. Promieniowanie niejonizujące, a o takim mówimy w tym przypadku nie powoduje nowotworów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX