Wizy do USA zniesione. Polacy masowo szukają biletów do Stanów Zjednoczonych

Wizy do USA zostały zniesione w poprzednim tygodniu. Po ogłoszeniu tej decyzji liczba wyszukiwań lotów do Stanów Zjednoczonych wzrosła ponad trzykrotnie - wyliczył serwis Kayak.pl.
Zobacz wideo

W piątek 4 października Stany Zjednoczone nominowały Polskę do programu bezwizowego (Visa Veiwer). Oznacza to, że będziemy mogli podróżować za ocean w celach turystycznych bądź biznesowych na okres do 90 dni. Amerykańscy dyplomaci szacują, że stanie się to najwcześniej na początku 2020 r., jednak już teraz Polacy zaczęli szukać lotów do USA. Jak wyliczył serwis Kayak.pl, liczba sprawdzeń takich połączeń zwiększyła się o 319 proc. na przestrzeni jednego weekendu.  

Wizy do USA zniesione. Polacy coraz bardziej zainteresowani odwiedzeniem Stanów Zjednoczonych 

Wyżej podana statystyka jest jedynie potwierdzeniem panującego od pewnego czasu trendu. Wraz z pojawieniem się w dyskusji publicznej tematu zniesienia wiz za ocean, Polacy coraz chętniej zaczęli interesować się podróżą do Stanów Zjednoczonych.  

Chociaż proces wprowadzenia ruchu bezwizowego może zająć nawet kilka miesięcy, już dziś Polacy zaczynają planować podróże do USA. Jak pokazują nasze dane, to obecnie drugi najpopularniejszy kierunek wśród polskich turystów


- tłumaczy w komunikacie rzeczniczka prasowa wyszukiwarki turystycznej Kayak.pl, Aleksandra Sowa-Frąckowiak.

Wg danych wyliczonych przez Kayak.pl w pierwszym kwartale br. Polacy lotów do Stanów szukali 23 procent częściej niż w tym samym okresie 2018 roku. Zbiegło się to z ogłoszeniem rekordowo niskiego wskaźnika odrzuconych wiz (poniżej 4 proc.). Kolejny wzrost zainteresowania pokrył się natomiast z wrześniową informacją o tym, że Polska spełniła wszystkie wymagania niezbędne do wejścia do programu bezwizowego. Wtedy szukano lotów do Stanów dwa razy częściej niż przed jej ogłoszeniem.

Czytaj także: Wizy do USA zniesione. 13 najważniejszych ważnych pytań i odpowiedzi 

Bezwzględny rekord padł za to w weekend po 4 października, kiedy to oficjalnie zniesiono wizy. Wzrost liczby połączeń zwiększył się ponad trzykrotnie niż jeszcze tydzień przed ogłoszeniem. Statystyki sugerują więc, że wkrótce Polacy masowo zaczną odwiedzać USA. 

Dowiedz się więcej: Zniesienie wiz do USA. LOT wprowadza nowe połączenie. Od 2020 r. polecimy do San Francisco

Więcej o: