Samsung wprowadza do polskiej oferty 55-calowy telewizor QLED 8K

Samsung dodał do swojej oferty telewizorów QLED 8K kolejny model. Tym razem jest to urządzenie o ekranie 55 cali. W sprzedaży będzie za 12 999 zł.

Wprowadzenie nowego modelu do swojej oferty telewizorów QLED 8K Samsung zapowiedział miesiąc temu na berlińskich targach IFA 2019. 55-calowe urządzenie trafiło już do polskiej sprzedaży. Poszerzona seria obejmuje teraz telewizory o przekątnych 55, 65, 75, 82 i 98 cali.  

Zobacz wideo


Oznaczenie kodowe tego modelu to QLED Q950R. Telewizor wyposażony jest dokładnie w te same podzespoły i technologie, jak większe urządzenia z tej linii. Samsung w serii QLED 8K oferuje sprzęt, który działa w rozdzielczości 8K (7680 x 4320 pikseli). Telewizory mają procesor Quantum 8K ze sztuczną inteligencją, dzięki czemu potrafią skalować obraz do 8K. Ponadto Samsung w tej serii zastosował technologię Quantum Dot, czyli kropek kwantowych, które potrafią odwzorować kolory ze 100 procentowym natężeniem. Odbiorniki mają także zaimplementowane strefowe podświetlenie oraz tryb Ambient, który przekształca ekran w ozdobę pokoju, poprzez wyświetlanie na nim czegoś podobnego do tapety.

Samsung QLED 8K 55 cali w polskich sklepach 

Nowy model telewizora trafił do sprzedaży w polskich sklepach. Za 12 999 zł można nabyć go w sieciach RTV Euro AGD oraz Media Markt.  

Więcej o: