Olga Tokarczuk z Noblem. Empik: "Konieczne będą dodruki, czytelnicy być może będą musieli poczekać z zakupami"

Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. Powieści autorki, np. "Bieguni", "Prowadź swój pług przez kości umarłych" czy "Księgi Jakubowe", już należą do najchętniej kupowanych książek w Polsce. - Z tego, co wiemy, konieczne będą dodruki, więc czytelnicy być może będą musieli poczekać z zakupami minimum tydzień - informuje Monika Marianowicz, rzeczniczka prasowa Empiku.
Zobacz wideo

Olga Tokarczuk otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za 2018 r. Tym samym jest piątym Polakiem, który został uhonorowany tą prestiżową nagrodą - po Władysławie Reymoncie, Henryku Sienkiewiczu, Czesławie Miłoszu i Wisławie Szymborskiej.

Pierwszy od dawna noblista, którego Polacy znają

Tokarczuk to w Polsce pierwszy od dawna laureat Literackiej Nagrody Nobla, który jest powszechnie znany. Wcześniej często było  tak, że książki laureatów nawet nie były dostępne w dystrybucji. Tymczasem każda kolejna książka Oli Tokarczuk niezmiennie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników i gości na listach TOP w Empiku

- mówi w rozmowie z Next.gazeta.pl Monika Marianowicz, rzeczniczka prasowa Empiku.

Po przyznaniu nagrody Bookera za "Bieguni" obserwowaliśmy dodatkową falę popularności twórczością Tokarczuk. Warto podkreślić, że "Bieguni" to jedna z najchętniej wybieranych książek w ubiegłym roku w Empiku. W 2018 roku sprzedaliśmy w sumie ponad 70 tysięcy egzemplarzy różnych publikacji tej pisarki

- dodaje Marianowicz.

"Z tego, co wiemy, konieczne będą dodruki"

W salonach Empik mamy na półkach spory wybór książek polskiej Noblistki. Oczywiście, przygotowując się na duży wzrost zainteresowania książkami Tokarczuk (ten niewątpliwie będzie efektem ogłoszenia werdyktu Komitetu Noblowskiego), zwróciliśmy się do wydawcy o dodatkowy nakład. Z tego, co wiemy, konieczne będą dodruki, więc czytelnicy być może będą musieli poczekać z zakupami minimum tydzień

- informuje Monika Marianowicz. Rzeczniczka prasowa Empiku dodaje, że ceny książek raczej nie rosną po przyznaniu ich autorowi Nagrody Nobla.

Więcej o:
Komentarze (20)
Olga Tokarczuk z Noblem. Empik: 'Konieczne będą dodruki, czytelnicy być może będą musieli poczekać z zakupami'
Zaloguj się
 • krzepki.harry

  Oceniono 6 razy 4

  Nikt nie będzie musiał na nic czekać, o ile zorientuje się, że żyjemy już w XXI wieku i kupi sobie po prostu ebooka, najlepiej na czytnik, ale od biedy może być na tablet lub smartfon ;) Będzie miał i taniej, i szybciej.

 • kinlej

  Oceniono 2 razy 2

  Jesteście głupi jak wyborcy Pisu. Ruszacie masowo kupowac książki dopiero jak nagrodę dostanie.

 • kms2x

  Oceniono 2 razy 2

  A audiobooki? Właśnie "odpalilem" sobie, w ramach przypominajki, z dawna leżący na półce "Prawiek i inne czasy" Stary, już odrobine stęchły Discman aż rozbłysnął z dumy. Ale przegram i na smartfona.

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 6 razy 2

  Mam kilkoro znajomych, którzy zwykle ustawiają się w tych kolejkach po dodruki. Potem książki dzielnie zbierają kurz na półkach :D

 • otreb

  Oceniono 1 raz 1

  To ten Empik, gdzie wystarczy sprzedać 400 sztuk żeby wylądować w Top 20?

 • goldberg

  Oceniono 9 razy 1

  Tokarczuk jak Tokarczuk, ja najchętniej poczytałbym erotyczne wspomnienia miłośnika rodeo, hodowcy kota - wzoru rodziny.

 • parsom

  Oceniono 2 razy 0

  No, Tokarczuk na rynku była cały czas, ale plusem tegorocznej nagrody jest to, że pewnie nadrukują Petera Handkego. I za jakieś dwa lata będę mógł go kupić za połowę ceny. Bo tyle warte są czytelnicze zrywy tego narodu. Jak zresztą wszystkie inne zrywy.

 • televvizja

  Oceniono 6 razy 0

  Nie dzwię się ministrowi Glińskiemu. Sama raz próbowałam się przymusić, ale przy trzeciej stronie poległam.

 • pisdzielispoleczenstwo

  Oceniono 6 razy -2

  to sa gnioty co ta babina pisze nie da sie czytac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX