Analiza przedwyborcza ekonomistów mBank: Wybory nie przyniosą zmian u steru władzy

Zespół ekonomistów mBank Research, podobnie jak cztery lata temu, przeanalizował rozkład sił przed wyborami parlamentarnymi 2019. Z przeprowadzonej przez ekspertów mBanku symulacji wynika, że po 13 października PiS zostanie przy władzy.

Podobnie, jak 4 lata temu, również przed tegorocznymi wyborami przeanalizowaliśmy wyniki sondaży. Symulacje wskazują na to, że wybory nie przyniosą zmian u steru władzy. Prawdopodobny przedział mandatów to 240-260 dla PiS

- podali ekonomiści mBank Research na Twitterze.

Symulacja wyników wyborów mBank Research dla czterech najważniejszych ugrupowań prezentuje się następująco:

Symulacja przedwyborcza mBank Research - PiSSymulacja przedwyborcza mBank Research - PiS mBank Research

Symulacja przedwyborcza mBank Research - KOSymulacja przedwyborcza mBank Research - KO mBank Research

Symulacja przedwyborcza mBank Research - LewicaSymulacja przedwyborcza mBank Research - Lewica mBank Research

Symulacja przedwyborcza mBank Research - PSLSymulacja przedwyborcza mBank Research - PSL mBank Research

PiS, ale ze służbą zdrowia i edukacją

Wyniki sondażu Kantar przeprowadzonego dla serwisu Gazeta.pl, "Gazety Wyborczej" i radia Tok FM potwierdzają główną konkluzję z symulacji mBank Research, choć z wyraźnymi zastrzeżeniami. Większość Polaków w wyborach 13 października może poprzeć rozwiązania proponowane przez PiS, jak obniżka PIT, podwyżka płacy minimalnej, czy trzynasta i czternasta emerytura. Większość respondentów zauważa jednak silną potrzebę reformy i dofinansowania usług publicznych - przede wszystkim służby zdrowia i systemu edukacji.

Aż 57 proc. badanych uznało to za priorytet dla rządu po wyborach. Wsparcie dla przedsiębiorczości i tworzenie nowych miejsc pracy jako priorytety dla władzy wskazało 27 proc. respondentów. Podnoszeniem płacy minimalnej oraz bezpośrednimi transferami 500 Plus najbardziej zainteresowanych było po 6 proc. badanych.

Więcej o:
Komentarze (13)
Analiza Analiza przedwyborcza ekonomistów mBank: Wybory nie przyniosą zmian u steru władzyniosą zmian u steru władzy
Zaloguj się
 • gio0102

  Oceniono 7 razy 5

  może mBank Research zajmie się bardziej konstruktywnymi dla banku analizami jak np. przyczyny chęci rezygnacji i niski poziom satysfakcji klientów a nie czymś, co i tak zweryfikuje się samo za 3 dni? Analizują przed sprzedażą otoczenie makro a nie swoje słabości. Irytujący bank z najgorszą ofertą np. lokat na rynku. Niech się "repolonizują", cmokają w tyłek pis, nikt płakać po nich nie będzie.

 • art999

  Oceniono 8 razy 4

  mBank z Pytlarczykiem na czele już ustawia się pod nowego państwowego właściciela. Ten skorumpowany dupek wyczuwa, skąd wiatr i mamona wieją.

 • azalka12

  Oceniono 5 razy 3

  Dlaczego mBank zajmuje się 'analizą' sondaży? pracownicy mBanku nie mają czym się zająć? Czy ponieważ prawdopodobnie zostaną wchłonięci przez PKO BP juz teraz podlizują się nowemu pracodawcy?

 • gromek1

  Oceniono 3 razy 3

  Jak prognozowali 4 lata temu?

 • halirod

  Oceniono 7 razy 3

  co prawda jestem klientką tego banku ale bez entuzjazmu a nawet gdyby nie te korowody ze zmianą w nr konta w różnych miejscach to bym z niego zrezygnowała. Mam nadzieję ,że nie trafili z prognozą , bo jednak zmienię bank.

 • piesnakoty

  Oceniono 9 razy -1

  czy analitycy mbanku są tak samo wiarygodni jak standardy prawne stosowane przez ich bank w umowach pseudofrankowych?

 • Andrzej Garlicki

  Oceniono 13 razy -7

  I znów wygra demokracja, miłość do ludzi bez względu na ich przekonania, empatia i tolerancja wraz z szerokimi horyzontami. Czyli wszystko to, co naród nasz wspaniały tak sobie wysoko ceni!
  Z góry gratuluję suwerenowi trafnego wyboru w trudnej drodze do prawdziwej demokracji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX