Katowice. Obok Spodka rusza budowa nowoczesnego wieżowca. Będzie miał ponad 130 m wysokości

Katowicki kompleks biurowy .KTW, zlokalizowany obok słynnego Spodka, wchodzi w drugą fazę realizacji. Działka jest już porządkowana, a w listopadzie rozpocznie się budowa ponad 130-metrowego wieżowca biurowego.
Zobacz wideo

Wysoki na 133 m nowoczesny wieżowiec będzie najwyższym biurowcem zarówno w Katowicach, jak w całej utworzonej w 2017 r. Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM). Jak potwierdził inwestor, firma TDJ Estate, prace przygotowawcze są kontynuowane, a budowa ruszy już w listopadzie.

Obok 66-metrowego biurowca znajdującego się tuż przy Spodku, powstanie jego jeszcze bardziej okazały brat. .KTW II będzie najwyższym budynkiem biurowym nie tylko w Katowicach, ale i w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM), a cały kompleks biurowy .KTW oferować będzie 62 tys. mkw do wynajęcia

- podała firma TDJ Estate.

Inwestycja TDJ Estate w Katowicach

Pozwolenie na budowę całego kompleksu biurowo-apartamentowego TDJ Estate otrzymała w grudniu 2015 r. W pierwszej fazie prac przygotowany został parking podziemny. Harmonogram prac zakłada, że montaż elewacji rozpocznie się w drugim kwartale 2020 r., a zakończenie całości inwestycji zostało przewidziane na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2022 r. Najnowszy wysokościowiec ma oferować 42 tys. mkw nowoczesnej przestrzeni biurowo-usługowej.

Varso Place. Najwyższy w Polsce i UE

Miastem w skali kraju, przodującym w segmencie wysokościowych biurowców jest z pewnością Warszawa. To tu powstaje Varso Place - wysoki na 310 m wieżowiec biurowy z tarasem widokowym przewidzianym na wysokości 230 m. Obiekt będzie najwyższym nie tylko w Polsce wieżowcem, ale także wśród pozostałych krajów Unii Europejskiej. Śródmiejski kompleks, którego zwieńczeniem będzie wysokościowiec otrzymał ponadto rekordowe finansowanie w wysokości 350 mln euro. To największy kredyt budowlany w historii polskiego rynku nieruchomości.

Więcej o:
Komentarze (18)
Katowice. Obok Spodka rusza budowa nowoczesnego wieżowca. Będzie miał ponad 130 m wysokości
Zaloguj się
 • Gambit szachowy

  Oceniono 4 razy 4

  Oj tam oj tam srebrne wieżyczki będą wyższe ładniejsze i wynajmowane na godziny haha celu nazwijmy to" konferencji naukowych"- prawda krótkonogi?!

 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 3 razy 3

  Dobra informacja wykupuje na ostatnim piętrze 3 lokale i Zaznaczam je na coś co będę wynajmował na godzinki, Obiorę ksywkę plastikowy a agencje nazwę "Papierowa rozkosz"

 • tom_aszek

  Oceniono 2 razy 2

  "Obok 66-metrowego biurowca znajdującego się tuż przy Spodku, powstanie jego jeszcze bardziej okazały brat."

  Wybaczcie cni katowiczanie, ale dla mnie ten 'starszy brat' wygląda jak kilka kontenerów ustawionych na sobie na placu składowym. Tyle, że srebrzystych, a nie metalowych poobijanych.

 • pukacz80

  Oceniono 1 raz 1

  scyscraper index mowi ze budowa rekordowych wiezowcow zaczyna sie zwykle w przededniu nadchodzacego kryzysu.

 • nonodrtfygr

  Oceniono 1 raz 1

  ciekawe gdzie wszyscy beda parkowac autka..

 • burek_polny

  Oceniono 1 raz 1

  Ladny. Promes? Wyglada na ich robote.

 • occam

  0

  Dużo tekstów ma wyłączone komentowanie. W tym ten z nagłówkiem na głównej i nad tekstem właściwym o darmowej kominuikacji "miejsca" dla czytelników Olgi Tokarczuk.

  "Darmowa komunikacja miejsca dla czytelników książek"

  Serio ? To nie jest literówka. To już nie jest niedbalstwo. Nie chcę tego nazywać po imieniu bo urażony PStan o ile jeszcze ma tę fuchę , albo RK będą kasować mi znów wysyłać ostrzeżenia naruszenia netykiety ;DDDD

  PS.: czemu drodzy chłopcy ukrywacie się za inicjałami? Wstyd ?

 • glemp1

  Oceniono 1 raz -1

  Super!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX