Kursy walut 14.10 o godz. 8. Dolar, euro oraz frank szwajcarski znowu tańsze [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek na godzinę 8. Jedno euro kosztuje 4,30 zł, natomiast dolar 3,90 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,92 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,91 zł.
Zobacz wideo

W czwartek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Względem poprzedniego dnia najwięcej stracił frank szwajcarski, który staniał o 3 gr. Euro i dolar również zanotowały spadki kursów - o ok. 2 gr. W przypadku funta mogliśmy zauważyć natomiast wzrost o 10 gr. do poziomu 4,89 zł. Poniedziałkowy poranek nie przyniósł zbyt wielu zmian w kursach walut

Średnie kursy walut NBP - piątek 11.10.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 14 września 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut? 

14 października będzie względnie spokojnym dniem na rynku walutowym. Wydarzeniem, który może się okazać istotnym dla ceny europejskiej waluty może być publikacja danych nt. produkcji przemysłowej członków UE za wrzesień. W przypadku dolara istotna może okazać się informacja o bilansie budżetu federalnego. 

Czytaj także: 13-stki, 14-stki, wyższa płaca minimalna. Tymi obietnicami PiS mógł wygrać wybory

Więcej o: