Brexit. 600 zł za butelkę. Francuzi sprzedają złote wino z okazji wyjścia Wielkiej Brytanii z UE

Jedni utopią w nim smutki, inni będą wiwatować. Francuska firma wypuściła na rynek złocone musujące wino, które może się stać głównym toastowym trunkiem, gdy nastąpi brexit. Butelka Chardonnay zawierającego płatki prawdziwego złota kosztuje od ok. 640 do ok. 730 zł w zależności od wersji, a te są dwie - jak samego brexitu.
Zobacz wideo

Jak donosi CNN, francuska firma Gold Emotion wprowadziła do swojej oferty specjalną wersję Chardonnay. Musujące i wzbogacone 24-karatowymi, złotymi płatkami wino zostało wydane z myślą o zbliżającym się opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. Etykieta wina została przyozdobiona flagą Union Jack, a pod słusznej wielkości napisem "BREXIT" widnieje hasło "We Made History".

Wino wyjątkowe, jak brexit

Limitowane wino jest dostępne w przedsprzedaży jako brut lub różowe. Za pierwszy wariant musimy zapłacić 138 funtów, za drugi - 148 funtów. Kontrowersyjny trunek jest produktem francuskiej firmy Gold Emotion, która specjalizuje się w tworzeniu dóbr luksusowych, w tym kosmetyków i win z użyciem 24-karatowego złota.

Brexit. UE stawia ultimatum Wielkiej Brytanii

Tymczasem na froncie politycznej walki o sposób wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, wygląda na to, że ta ostatnia naprawdę traci już cierpliwość wobec brexitowych posunięć Londynu. Michel Barnier, który z ramienia UE negocjuje z Brytyjczykami, oświadczył podczas narady unijnych oficjeli 15 października, że tekst porozumienia regulujący brexit musi zostać zredagowany "dziś do końca dnia".

Porozumienie musi być gotowe dziś, w przeciwnym razie konieczne będzie kolejne przesunięcie brexitu

- podsumował Michel Barnier.

Przypomnijmy, że planowy termin opuszczenia UE przez Wielką Brytanię to 31 października. Unijny szczyt zaczyna się 17 października, a tymczasem Bruksela i Londyn wciąż nie mają rozwiązania dla kluczowych punktów spornych.

Więcej o: