CBA zakończyło kontrolę wobec Mariana Banasia. Są zastrzeżenia, na wyjaśnienie siedem dni

CBA poinformowało o zakończeniu kontroli wobec Mariana Banasia. Kontrolerzy mają zastrzeżenia, których nie udało się wyjaśnić w toku postępowania sprawdzającego. Prezes NIK ma teraz siedem dni na złożenie stosownych wyjaśnień oraz zgłoszenie ewentualnych uwag.

Pracownicy CBA zakończyli trwającą od 16 kwietnia kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Postępowanie obejmowało oświadczenia majątkowe złożone w latach 2015-2019.

Obecnie prowadzone są czynności pokontrolne określone w art. 45 ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, w ramach których m. in. kontrolowany może złożyć zastrzeżenia do protokołu kontroli. Pan Marian Banaś ma obecnie 7 dni na zgłoszenie uwag do zastrzeżeń CBA, które nie zostały wyjaśnione w trakcie trwania kontroli oświadczeń majątkowych. Do chwili zakończenia czynności CBA nie informuje o wynikach postępowania

- podało w komunikacje CBA.

Marian Banaś pod kontrolą CBA

Marian Banaś jest byłym ministrem finansów i szefem Krajowej Administracji Skarbowej, a od 30 sierpnia 2019 r. prezesem NIK. Po publikacjach na temat jego oświadczeń majątkowych i nieruchomości w Krakowie udał się na bezpłatny urlop. Od wiosny trwała zakończona dziś i przedłużona w lipcu kontrola CBA. Jak podawała "Rzeczpospolita", według nieoficjalnych doniesień prześwietlanie majątku prezesa NIK ma być dla niego niekorzystne. "Oficjalne dochody Mariana Banasia nie do końca spinają się z rozmiarami posiadanego majątku, oszczędności i wydatków" - podał dziennik, powołując się na anonimowe źródło bliskie CBA.

Jeśli kontrola CBA wobec Mariana Banasia okaże się niekorzystna, jest możliwe, że straci obecnie piastujące stanowisko. Musiałby jednak sam podać się do dymisji, bo zgodnie z obowiązującymi przepisami szefa NIK nie można odwołać. Kuluarowe rozmowy sugerują, że może być on nakłoniony do dymisji w wyniku wewnątrzpartyjnej presji polityków PiS. 

Więcej o:
Komentarze (100)
CBA zakończyło kontrolę wobec Mariana Banasia. Są zastrzeżenia, na wyjaśnienie siedem dni
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 33 razy 29

  Myśle że czas skończyć z tą żałosną parodią wymiaru sprawiedliwości.
  Prezydencie Dudo. Czekamy na Twój zdecydowany krok
  Ułaskaw Banasia od wszystkich zarzutów, nawet tych których mu jeszcze nie postawiono.
  Przecież to kryształ jest.

  Wołajmy wszyscy
  UWOLNIJ BANASIA!
  UWOLNIJ BANASIA!
  UWOLNIJ BARA-BARA-BANASIA!
  UWOLNIJ BARABASZA !
  AKT ŁASKI !
  AKT ŁASKI !
  AKT ŁASKI !

 • jaja-kaczora

  Oceniono 22 razy 22

  Jakie mozna miec zastrzeżenia do tego krysztalowego i pancernego ALFONSA MARIANA? Skandal i spisek lewactwa! Powiedzial furman z Tworkowa

 • biesczad1

  Oceniono 22 razy 20

  Normalnie PiS odwołałby Banasia i zamknął/zamiótł sprawę pod dywan, ale prezesa NIK ot tak odwołać nie można: ale od czego mają swoje/bolszewickie metody - spoko, coś wykombinują...

 • hamsterx

  Oceniono 20 razy 18

  Alf jak większośc pisiorów nie ma zdolności honorowych
  więc tylko idioci oczekują jego samoistnej dymisji

 • ps11111ps

  Oceniono 17 razy 17

  Eee tam, zwykłe kapiszony. Nieprawdaż Yarosławie?

 • perkis1234

  Oceniono 18 razy 16

  Jeżeli to są KRYSZTAŁOWI ludzie PiS.... strach pomyśleć o reszcie tej ferajny.

  Bolszewicy sami zapędzili się w kozi róg, od początku broniąc z pianą na ustach uczciwości oszusta podatkowego w dość oczywistej nawet dla średnio inteligentnej osoby sprawie.

 • snook70

  Oceniono 17 razy 15

  W każdym cywilizowanym świecie ten koleś był by już skończony jako polityk i człowiek. Ale nie w Polsce rządzonej przez PIS. Tutaj są inne standardy moralne. Prostego obywatela ciągają do skarbówki za 10 zł, a Banaś przewala miliony i sam się kontroluje. Brawo naród!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX