Komentarze (168)
Biedronka może dostać nawet 5 mld zł kary. Ceny na paragonie wyższe niż na półce. 'Mieliśmy bardzo dużo sygnałów'
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ps11111ps

  Oceniono 5 razy 3

  Skoro nie będzie 5mld ze zniesienia 30krotnosci ZUS, to sie ukradnie biedronce. Z czegoś trzeba na kielbache wyborcza wziac kasy

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba do końca doczytać wywieszkę.
  Malutkimi literami zwykle na niej napisano: obowiązuje od - do.

 • tomek_pb2

  Oceniono 4 razy 2

  To dość częste praktyki wszystkich supermarketów i hipermarketów. Ja w każdym razie spotkałem się z tym i w Lidlu i w Carrefourze i w Oszołomie. W Biedronce więcej razy , bo tam najczęściej kupuję. Jest tam najtaniej i najczęściej są różne czasem dość złożone promocje, promocyjne sprzedaże wiązane itp kombinacje . Ciągle się zmieniają warunki tych promocji. Trzeba się też skupić, żeby się zorientować , którego konkretnie produktu czy gramatury promocja dotyczy zwłaszcza , że czerwone plansze z ceną i warunkami promocji wiszą nie zawsze dokładnie w miejscu towaru. Wiszą też często takie kartki z promocjami nieaktualnymi , a data promocji (która) minęła jest najdrobniejszym pismem na takiej kartce. Trzeba przyznać, że w Biedronce w takich przypadkach, ekspedientka w kasie zawsze mi zwracała gotówkę o wartości promocji ( nawet jak płaciłem kartą) ,a w najgorszym razie zawsze z pozwalała zwrócić towar. W Lidlu i Carrefourze tak różowo nie było. Nie przeczytałeś tego co drobnym maczkiem, to bierz towar, który macałeś i goń się leszczu. Wczoraj w Biedronce przy UŚ w Katowicach miałem taki przypadek . Wisi promocja- Piwo ciemne Karmi po 2.87zł / but , a jak się bierze 3but to po 2.17zł/ but. Biorę 3 butelki. Na paragonie widzę , że policzyło po 2.87zł . Wracam z pyskiem pod kasę. Jest duża kolejka . Kasjerka posyła ze mną ochroniarza pod to Karmi. Ja już widzę, nieaktualną datę promocji napisaną drobnym drukiem. Ale ochroniarz ściąga kartkę pokazuje ją kasjerce, a ta mówi "jak to wisiało to faktycznie jest promocja" i wypłaca mi 2.10zł . I teraz nawet nie wiem czy nie zauważyli daty, czy mają zasadę , że jak wisiało to jest promocja ? Coś mi się wydaje , że te wszystkie sieci liczą na ludzi leniwych i roztargnionych, którym nie chce się liczyć i na tych co się krępują po kilkadziesiąt groszy wracać z pyskiem do kasy.

 • marek.zak1

  Oceniono 2 razy 2

  No i niemieckie Lidle i Netto mają z górki. Rynek będzie tylko ich.

 • janbar22

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszcze towary nieoznakowane co do ceny.
  Jeszcze oznaczenie daty promocji (czyli towar kosztuje 2,20 zł - ale małą czcionką dopisek, że tylko w dniach10-11 pażzdiernika) czcionką nie do odczytania dla osób w wieku 50plus.

  To są naganne i nagminne praktyki tego sklepu.

 • jacekczewa

  Oceniono 2 razy 2

  4 rodzaje pomidorów...ktoś patrzy ..niska cena..a to nie ten gatunek pomidorów...i tyle , trzeba uważniej patrzeć na etykiety..

 • starczypl

  Oceniono 4 razy 2

  Weźcie się w końcu za Auchana, tam to dopiero cyrk z cenami.... Nic do nich nie dociera

 • elq_1

  Oceniono 6 razy 2

  Zastanówcie się dlaczego akurat do Biedry się przy....li, gdy najwięcej takich sytuacji jest w Tesco i Aldim?
  Kasa, Misiu, kasa - oczywiście do lepkich łapek!

 • zerozer52

  Oceniono 8 razy 2

  W Bidzie tak jest bardzo często.

 • salsolo.4

  Oceniono 4 razy 2

  Ślepi w karty nie grają!!! Trzeba sprawdzać paragon po otrzymaniu (czynię to zawsze) w każdym sklepie, a przede wszystkim czytać dokładnie wywieszki o promocjach, nawet te drobnym drukiem (a może przede wszystkim te). Nie będzie przykrych niespodzianek przy kasie.

 • wolf01

  Oceniono 16 razy 2

  I baaardzo dobrze dziadostwo trzeba tępić nie może być tak ze kupując coś za np 1,5 będę przy kasie miał zapłacić 2,99 bo trzeba zarobić na lewo na nowe Ferrari dla prezesa albo właściciela JM sp.zo.o.

 • heraldek

  Oceniono 1 raz 1

  Polskie panstwo zlapie 5 mln PLN ....a co ja z tego bede mial, skoro to mnie oszukano....

 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 1 raz 1

  Część ludzi jest ....... i nie umie czytać. Co wykorzystuje biedronka z ich zakupami z kartą, cena w promocji jest dopiero jak pokażesz kartę lub podasz numer telefonu. Błędy się też zdarzają ale tu akurat winę ponoszą najczęściej pseudo-menedżerowie wachlując cenami co chwile, co przy skromnej obsadzie sklepów, musi kończyć się błędami na półkach i cennikach.

 • the-only.charybdis

  Oceniono 1 raz 1

  Biedra kombinuje z kartami "Moja Biedronka" (z kartą taniej) i rabatami, które przysługują tylko w przypadku zakupu 2 lub więcej sztuk towaru. Nie zawsze jest to uwidocznione w cenach figurujących na półkach.
  Te kombinacje powodują nieporozumienia przy kasach i w efekcie wydłużenie czasu obsługi oraz niepotrzebne nerwy klientów.
  Czy nie można - tak normalnie - obniżyć cen? Ale chyba to byłoby za proste dla tych "handlowców".
  Ale w większości marketów tak kombinują. Chyba nie mają co robić, to wymyślają.

 • jogar

  Oceniono 1 raz 1

  Zasadą podstawową jest sprawdzanie paragonów! Zawsze to robię i nie raz trafiłam na takie historie- czyli cena niby promocja a przy kasie- niespodzianka. Ale to nie tylko w Biedrze.

 • wdechwydech

  Oceniono 1 raz 1

  budżet się pruje, jak zabraknie na 500plus to stracą władze, coraz bardziej wieje wschodem

 • ndof

  Oceniono 3 razy 1

  Biedronkowy i ogólnie marketowy bajzel z cenami to jedno, ale podczas, gdy wszędzie cena jest umieszczona na półce, na której leży towar, to w Biedrze trzeba spojrzeć do góry, bo cena znajduje się _nad_ towarem. Ja już się nauczyłem,l ale nadal wiele osób się na to łapie i bywa, że przepłaca.

 • antonikarcz

  Oceniono 3 razy 1

  Czytając większość komentarzy zastanawiam się, czy biedra też ma grupę opłacanych trolli, czy tylko ludzie są tacy głupi i popierają prostackie okradanie klientów.

 • antonikarcz

  Oceniono 1 raz 1

  Czyytając większość komentarzy zastanawiam się, czy biedra też ma grupę opłacanych trolli, czy tylko ludzie są tacy głupi i popierają prostackie okradanie klientów.

 • artley

  Oceniono 3 razy 1

  W Kaufland to samo jest a że pilnuje to idę do info i oddają mi różnice.

 • cmietek

  Oceniono 3 razy 1

  ZABRAĆ 5mld będzie na Brajanki i Dzesiki

 • elq_1

  Oceniono 3 razy 1

  Taaa... kto tym hoojom płaci za wykończenie Biedronki?
  NIGDY nie spotkałem się w Biedrze z taką sytuacją, a często w Aldim i Tesco!
  Zastanawiające, komu tak bardzo zalazła za skórę?

 • tomspeed

  Oceniono 1 raz 1

  Teraz to trzeba szukać winnych, bo sprawa nie jest prosta. Winni mogą być pracownicy, którzy nie zdjęli cenówki z wygasłej promocji, błąd systemu informatycznego, który nie rozesłał nowych cenówek do sklepów żeby załadować w kasach, albo ktoś z centrali źle rozsyła te cenówki. Na pewno nie mozna twierdzić, że to właściciele sieci kantują ludzi.

 • kac

  Oceniono 5 razy 1

  Mogę tylko potwierdzić, promocja jest w cenie umieszczonej na półce ale w systemie kasowym ktoś zapomniał coś wprowadzić i promocji nie ma. Fajnie tak zapominać...

 • 1s2d3f

  Oceniono 5 razy 1

  Niech jeszcze Inspekcja Handlowa sprawdzi wagę towarów paczkowanych (Vac i Map), zwykle brak ok.8% deklarowanej wagi.

 • chomsterek

  0

  Niestety tak jest praktycznie w każdej sieci. Dzisiejszy przykład z Rossmanna: na półce cena za produkt 5,99 (w ramach akcji "cena na dowidzenia"), a na paragonie 7,99. Pół biedy, jeśli klient zauważy takie coś od razu i zrezygnuje z zakupu albo upomni się o zwrot pieniędzy czy też naliczenie niższej ceny. Niekiedy nie ma z tym problemu :) Gorzej, gdy zapłaciliśmy dużo więcej niż "obiecywała" cenówka, a zorientujemy się dopiero w domu. Nie sądzę, że to celowe działanie. Raczej chodzi o to, że ceny zmieniają się tak często, że nie zawsze personel nadąża z wymianą kartek i tabliczek. Szkoda, że cierpi i traci klient...

 • tomek_pb2

  Oceniono 2 razy 0

  Dla miejskiej biedoty Biedrona, to jedyna przed inflacją obrona. Jak ją Kaczor i pazerne wieśniaki zmuszą do podwyżek cen, to wypada przynajmniej w wyborach prezydenckich odpowiednio za to PiSowi "podziękować".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX