Tłumy przeciwników brexitu w Londynie. Gdy odsunięto głosowanie, na ulicach wiwatowano

Izba Gmin odsunęła dzisiaj głosowanie nad porozumieniem z Unią Europejską w sprawie brexitu. W czasie, gdy brytyjski parlament obradował, na ulicach Londynu protestowały dziesiątki tysięcy zwolenników ponownego referendum.
Zobacz wideo

Zdaniem organizatorów na ulicach Londynu w trakcie obrad w Izbie Gmin było nawet milion osób. Jak podaje BBC, policja jednak nie potwierdziła tej liczby. Demonstrację zorganizowało People's Voice, organizacja prowadząca kampanię na rzecz ponownego referendum w sprawie brexitu. Jak podają brytyjskie media, protestujący przyjeżdżali do Londynu z całej Wielkiej Brytanii.

Britain BrexitBritain Brexit Fot. Matt Dunham / AP Photo

Liczna manifestacja przeciwników brexitu na ulicach Londynu

Marsz przeciwników brexitu ruszył z Park Lane i zakończył się na Parliament Square. - Myślę, że brexit poszedł zupełnie złą drogą. Chcę być optymistą, ale przygotowuję się na najgorsze - powiedziała BBS Millie Bishop-Morris, 17-latka, która na londyński protest przyjechała z Plymouth. 

Gdy Izba Gmin zagłosowała za poprawką Olivera Letwina, która odsunęła poparcie porozumienia ze Wspólnotą, protestujący na ulicach zaczęli głośno wiwatować. 

Gdy w Londynie zebrali się przeciwnicy brexitu, w przez Manchester przeszedł "marsz dla demokracji", organizowany przez zwolenników opuszczenia UE.