Tłumy przeciwników brexitu w Londynie. Gdy odsunięto głosowanie, na ulicach wiwatowano

Izba Gmin odsunęła dzisiaj głosowanie nad porozumieniem z Unią Europejską w sprawie brexitu. W czasie, gdy brytyjski parlament obradował, na ulicach Londynu protestowały dziesiątki tysięcy zwolenników ponownego referendum.
Zobacz wideo

Zdaniem organizatorów na ulicach Londynu w trakcie obrad w Izbie Gmin było nawet milion osób. Jak podaje BBC, policja jednak nie potwierdziła tej liczby. Demonstrację zorganizowało People's Voice, organizacja prowadząca kampanię na rzecz ponownego referendum w sprawie brexitu. Jak podają brytyjskie media, protestujący przyjeżdżali do Londynu z całej Wielkiej Brytanii.

Britain BrexitBritain Brexit Fot. Matt Dunham / AP Photo

Liczna manifestacja przeciwników brexitu na ulicach Londynu

Marsz przeciwników brexitu ruszył z Park Lane i zakończył się na Parliament Square. - Myślę, że brexit poszedł zupełnie złą drogą. Chcę być optymistą, ale przygotowuję się na najgorsze - powiedziała BBS Millie Bishop-Morris, 17-latka, która na londyński protest przyjechała z Plymouth. 

Gdy Izba Gmin zagłosowała za poprawką Olivera Letwina, która odsunęła poparcie porozumienia ze Wspólnotą, protestujący na ulicach zaczęli głośno wiwatować. 

Gdy w Londynie zebrali się przeciwnicy brexitu, w przez Manchester przeszedł "marsz dla demokracji", organizowany przez zwolenników opuszczenia UE. 

Więcej o:
Komentarze (136)
Tłumy przeciwników brexitu w Londynie. Gdy odsunięto głosowanie, na ulicach wzniesiono wiwaty
Zaloguj się
 • konigin

  Oceniono 109 razy 85

  Popatrz suwerenie, tak wyglada burdel spowodowany przez populistow-podjudzaczy.

 • janrem1960

  Oceniono 45 razy 41

  Brexitem w moim otoczeniu nazywamy pewnego pana, który na każdej imprezie około północy zaczyna mówić, że idzie do domu. A wychodzi ostatni jak się wódka skończy.

 • winku

  Oceniono 45 razy 29

  Rychło w czas się Brytole zorientowaly, że jednak Unia nie jest taka zła, że więcej z niej korzyści niż kłopotów.
  Trzeba było iść tłumie do urn 4lata temu!

 • cinexoi

  Oceniono 30 razy 24

  Ho, ho , ho.... Po ponad 3 latach od rederendum, Brytania (dawniej - Wielka Brytania) zaczęła się mniej więcej orientować w geografii w zakresie podstawowym. Już wiadomo, że Ulster i Irlandia (Eiré) leżą na tej samej wyspie o nazwie Irlandia, ale to nie to samo....

 • peterjk

  Oceniono 30 razy 20

  No I bardzo dobrze. Jeszcze Nie jest Tak źle z ludźmi w UK. To duży policzek dla sziwinistów z Daily Express I Daily Mail. Farage pewnie się cieszy bo dalej będzie brał kasę z Brukseli.

 • ardi78

  Oceniono 28 razy 16

  No co Boris Johnson chce wygrać tak jak #PISdy 0:27 ;)

 • romanthorne

  Oceniono 21 razy 15

  Komu zależy na tym,żeby Unia Europejska była słaba i rozbita?Komu zagraża jej silna gospodarka?

 • elprot

  Oceniono 24 razy 14

  Przewaga brexitowców w wyborach, była zbyt mała, żeby przeciwnicy łatwo się poddali. Wielu ludziom dopiero teraz otworzyły się oczy. Powinni zrobić drugie referendum. Wynik byłby zupełnie inny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX