Andrzej Heidrich nie żyje. To on zaprojektował banknoty, paszporty, poprawił godło Polski

Andrzej Heidrich, grafik, ilustrator książek, projektant m.in. znaczków pocztowych i banknotów, zmarł dziś w wieku 90 lat. Zawdzięczamy mu nie tylko projekt banknotów, którymi płacimy każdego dnia.

Andrzej Heidrich zasłynął m.in. projektem banknotów, którymi płacimy na co dzień. Ceniony polski grafik i ilustrator zmarł dziś w wieku 90 lat.

W 1954 ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przez ok pół wieku - od roku 1949 do 1990 - projektował okładki książek dla Spółdzielni Wydawniczej "Czytelnik". Jego grafiki i ilustracje znalazły się na kartach książek Ryszarda Kapuścińskiego, Leszka Kołakowskiego, Jarosława Iwaszkiewicza.

Andrzej Heidrich zaprojektował wiele znaczków pocztowych, dokumentów oraz banknotów - w tym serię "Wielcy Polacy", którą płaciliśmy przed rokiem 1996 oraz banknoty, którymi obecnie się posługujemy.

Jest też autorem poprawek do obowiązującego godła Polski, zaprojektował polskie paszporty, emblematy wojskowe, odznaczenia, a także liczne herby.

Więcej o: