Tanie loty. Wizz Air uruchomi nowe połączenia z Ukrainy do Polski. Loty ruszą w marcu 2020 r.

Węgierski przewoźnik Wizz Air poinformował, że uruchomi sześć nowych tras z Zaporoża na Ukrainie w marcu 2020 r. Wśród nowych połączeń znalazły się loty do Gdańska, Wrocławia i Krakowa.
Zobacz wideo

Jak podały tanie lotnicze Wizz Air, "nowa oferta to połączenia z Międzynarodowego Lotniska w Zaporożu do Wiednia, Budapesztu, Gdańska, Wrocławia, Krakowa i Wilna. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu nowoczesnymi samolotami Airbus A321 i A320. (...) 6 nowych tras to wyjątkowa okazja dla pasażerów ze wschodniej i południowo-wschodniej Ukrainy na podróżowanie po Europie.

Wizz Air umacnia się na Ukrainie

Węgierski przewoźnik rozwija siatkę tanich lotów na Ukrainie z udziałem portu w Zaporożu, które jest piątym lotniskiem Wizz Air w tym kraju.

Obecnie linia oferuje 61 tras do 13 krajów, włącznie z połączeniami z Charkowa i Lwowa do Budapesztu, które ruszą w czerwcu 2020. Linia oferuje nie tylko łatwy dostęp do niskokosztowych podróży, ale również pozytywnie wpływa na lokalny rynek branży lotniczej i turystycznej

- podały linie Wizz Air.

Węgierski przewoźnik chwali się, że tylko od początku 2019 r. obsłużył 1,8 mln pasażerów w ramach tanich lotów w ukraińskiej siatce połączeń Wizz Air. Jest to więcej niż podwójny wzrost ruchu pasażerskiego w porównaniu z 2018 r., co dało węgierskiej firmie pierwszą pozycję wśród ekonomicznych linii lotniczych na Ukrainie.

Więcej lotów Wizz Air także w Polsce

Wizz Air zdecydował o umieszczeniu 4 nowych samolotów w Polsce i zapowiedział, że latem 2020 r. uruchomi 15 nowych tras z Gdańska, Krakowa i Warszawy. Co więcej, aż o 24 loty tygodniowo przewoźnik wzbogaci polską siatkę połączeń na najpopularniejszych trasach, m.in.: Warszawa - Bolonia, Warszawa - Madryt, Gdańsk - Bari, Kraków - Trondheim, Kraków - Barcelona, Kraków - Bergen, Kraków - Mediolan, Kraków - Bolonia, Kraków - Londyn Gatwick, Kraków - Tromso.

Wizz Air jest największą tanią linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. Na flotę przewoźnika składa się 120 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 25 baz na ponad 700 trasach łączących 151 lokalizacji w 44 krajach. W Polsce Wizz Air jest obecny od 2004 r.

Więcej o: