Rzecznik prezydenta: Z tego, co wiem większość parlamentarna wycofała się z likwidacji limitu 30-krotności

Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta, twierdzi, że wedle jego wiedzy "większość parlamentarna wycofała się z likwidacji limitu 30-krotności składek na ZUS".
Zobacz wideo

Błażej Spychalski pełniący nadzór nad Biurem Prasowym w Kancelarii Prezydenta RP goszcząc w programie Tlit_WP skomentował kwestię likwidacji limitu 30-krotności składek na ZUS.

Większość parlamentarna - z tego, co wiem - wycofała się z tego rozwiązania

- stwierdził sekretarz stanu

Dobrze by było, gdyby to się na biurku prezydenta nie znalazło

- dodał Spychalski

Likwidacja limitu składek na ZUS. Ostateczna decyzja zapadła?

Wczoraj rzecznik prasowy rządu Piotr Müller powiedział, że może zapaść decyzja o rezygnacji z planów likwidacji limitu 30-krotności składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Wcześniej wicepremier Jarosław Gowin zapowiadał możliwość nowelizacji przyszłorocznego budżetu, jeżeli dojdzie do pozostawienia limitu 30-krotności składek na ZUS.

Zniesienie ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe zapisano w projekcie przyszłorocznego budżetu, którego ostateczną wersję przyjął rząd pod koniec września br. Miałoby przynieść budżetowi ok. 5 mld zł.

Czytaj też: Emilewicz o płacy minimalnej i zniesieniu składek na ZUS

Minister przedsiębiorczości potwierdza

"Limit 30-krotności składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe nie zostanie zniesiony, ale ostateczną decyzję podejmie już nowy Sejm" -  poinformowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Więcej o: