BP i inne stacje benzynowe z nową usługą. Pojawią się na nich pralko-suszarki

Pierwsze pralko-suszarki pojawiły się na stacji benzynowej BP Promna-Kolonia. To jednak dopiero początek projektu Break&Wash, w ramach którego uruchomionych zostanie 100 ogólnodostępnych sprzętów.
Zobacz wideo

Pomysłodawcą jest niezależny fundusz inwestycyjny Assay, który chce w ciągu 5 lat otworzyć usługę prania i suszenia odzieży na stacjach benzynowych w całej Polsce. Pierwsze suszarko-pralki pojawiły się na stacji BP Promna-Kolonia w województwie mazowieckim

Pralko-suszarki na stacjach benzynowych. Najnowszy pomysł jednego z funduszy inwestycyjnych 

Fundusz na różne sposoby walczy o to, by innowacyjny pomysł zyskał popularność. Assay rozmawia z firmami transportowymi, by te kupowały karty pre-paid na usługę Break&Wash i rozdawały wśród kierowców. Fundusz zakłada, że pomysł może spotkać się z dobrym odbiorem, gdyż przedsiębiorstwa mają obowiązek zapewnić pracownikom czystą odzież roboczą. 

- Pierwsza pralko-suszarka została zainstalowana na stacji BP Promna-Kolonia. Od ich użytkowników dostajemy bardzo pozytywne sygnały. Rozwiązanie to jest atrakcyjne kosztowo dla kierowców oraz zwiększa ich komfort podróży. Prowadzimy rozmowy z firmami transportowymi, aby usługi Break&Wash były przez nich wykorzystywane wśród kierowców jako benefit – firmy będą kupować karty przedpłacone i rozdawać je swoim pracownikom. Wiele z tych przedsiębiorstw jest zainteresowana współpracą – poinformował Krzysztof Lubiszewski, prezes spółki Break&Wash.

Same pralko-suszarki zawierają żel Persil i chusteczki do prania k2r. Ułatwi to korzystanie z usługi, gdyż kierowcy nie będą musieli obawiać się o jakość prania i segregację ubrań. Pomysł może zostać również wykorzystywany przez rodziny z dziećmi. Łączny koszt usługi to 23 zł (pranie 15 zł, suszenie 8 zł).

Więcej o: