Ceny prądu w 2020 r. nie wzrosną? Jadwiga Emilewicz zapewnia, że rząd zrobi wszystko, co możliwe

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości, podczas rozmowy z portalem Gazeta.pl zapewniła, że rząd zrobi wszystko co możliwe, by ceny prądu dla odbiorcy indywidualnego nie wzrosły w przyszłym roku. Dodała też, że absolutnej gwarancji dać nie może. Od czego więc zależy koszt energii?
Zobacz wideo

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości, była gościem porannej rozmowy Gazeta.pl. Jednym z tematów dyskusji były ceny prądu. Ich wzrostu w przyszłym roku obawiają się nie tylko przedsiębiorcy i samorządy, ale i zwykli obywatele.

Minister zapytana o to, czy koszt energii na pewno nie wzrośnie odpowiedziała, że gwarancji dać nie może.

Nie mogę takich rzeczy zagwarantować. Nie byłabym odpowiedzialnym politykiem. Mogę jednak powiedzieć, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ceny prądu utrzymać w ryzach. I to jest ta deklaracja którą to możemy na pewno złożyć

- powiedziała minister.

Jadwiga Emilewicz w Gazeta.pl o powodach wzrostu cen prądu

Jadwiga Emilewicz wyjaśniła też, jakie są powody wzrostu cen energii, od czego zależy koszt energii, dlaczego rząd gwałtownego wzrostu się dziś nie obawia. Wyjaśniła też co zrobiono, by podwyżki były mniej bolesne dla przedsiębiorców.

Czytaj też: Modułowy reaktor w Polsce? "Atom w Polsce jest jak Yeti, wszyscy o nim słyszeli, nikt go nie widział"

Minister odniosła się też do planów budowy elektrowni jądrowej w Polsce.Przypomnijmy, że jako pierwszy może ją postawić prywatny przedsiębiorca. Michał Sołowow. Najbogatszy Polak, ogłosił bowiem, że planuje uruchomienie pierwszego reaktora w ciągu dziesięciu lat. Tymczasem rząd jako realny termin oddania elektrowni atomowej w Polsce podaje rok 2033.

Więcej o: