Zmiana czasu zatrzyma banki. Kilka godzin utrudnień w dostępie do konta oraz z płatnością kartą

Zmiana czasu na zimowy nastąpi w nocy z 26 na 27 października. Cykliczne przestawianie zegarków oprócz problemów na kolei zaburza także pracę banków. Sprawdzamy, w których bankach klienci będą mieli trudności z dostępem do usług bankowych.
Zobacz wideo

W tym roku zmiana czasu na zimowy przypada na noc z soboty 26 października na niedzielę 27 października. Zegarki przestawiamy z godziny 3:00 na 2:00. Oznacza to trudności dla kolei, ale też z dostępem do usług bankowych. Jak dotąd, kilkugodzinne przerwy techniczne zapowiedziały Santander Bank Polska, mBank, Getin Noble Bank, Bank Pekao S.A., Bank Pocztowy - informuje Bankier.pl.

Zmiana czasu. Banki z przerwami technicznymi, ale to nie jedyne utrudnienia 

W większości bankach prace serwisowe zaplanowane są w późnych godzinach nocnych. Klienci Banku Pekao S.A. nie będą mogli zalogować się do kont od godz. 1:30 do 4:00, w podobnym przedziale czasowym odbędzie się przerwa techniczna w Santander Bank Polska (od 0:30 do 3:30). ING Bank Śląsk (do 5:30) oraz mBanku (do godz. 6). Najdłużej na dostęp do konta będą musieli czekać natomiast korzystający z Getin Noble Bank (do 10:00) oraz Banku Pocztowego. Ten drugi zapowiada, że może ona potrwać do niedzielnego wieczora 27 października. Problemy z zalogowaniem się do kont to jednak nie jedyne utrudnienia.

Z największym przeszkodami zmierzyć się będą musieli klienci ING Bank Śląski. W komunikacie bank zapowiada, że pojawią się problemy z korzystaniem z bankomatów i wpłatomatów, a także wykonywaniem przelewów ekspresowych oraz używaniem Blika. Firma przypomina również, że w czasie przerwy technicznej nie będzie można aktywować karty i zmieniać kodu PIN oraz dodawać do telefonu karty Mastercard. 

Z płatnością kartą i wypłacaniem gotówki w nocy z 26 z 27 października problemy będą mieli również klienci mBanku. Santander Bank Polska informuje natomiast, że do 3:30 klienci nie będą mogli płacić w sklepach internetowych oraz korzystać z Blika. W innych bankach nie przewidziano trudności w przypadku tych usług. 

Więcej o: