Lidl otworzył 700. sklep. Jubileuszowy punkt powstał w Warszawie

Lidl otworzył w czwartek cztery nowe sklepy, dzięki czemu dobił do liczby 700 placówek. Jubileuszową placówką okazała się ta w Warszawie. W 2019 roku sieć dalszą ofensywę.
Zobacz wideo

Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, z okazji powstania nowej placówki na miejscu pojawił się ambasador marki, Paweł Małecki. Przygotowano również darmową kawę, konkursy czy tort. Istniała również możliwość konsultacji z dietetykiem. Sklep powstał przy al. Krakowskiej 79 i zatrudnia 30 osób, w czwartek otworzono również kolejne punkty w Lwówku Śląskim, Krzeszowicach i Bielsku-Białej.

Lidl rozwija się coraz mocniej. 100 nowych sklepów w 3 lata, a w planach dalsza ofensywa 

Otwarcie 700. sklepu można uznać za naturalny miernik rozwoju niemieckiej sieci oraz kolejny ważny krok. Jeszcze trzy lata temu w Poznaniu uruchamiana była 600. placówka. Jak nieoficjalnie informują  wiadomoscihandlowe.pl, Lidl nie zamierza stać w miejscu i do końca 2019 roku powstanie 20 nowych punktów.

Czytaj także: Biedronka i Carrefour w Polsce rosną w siłę. Zakaz handlu już im nie przeszkadza

Sukcesywne zwiększanie liczby sklepów to jedno, ale sieć wprowadza również zmiany w innych aspektach działalności. Ostatnio informowaliśmy, że detalista we wszystkich sklepach w Polsce wprowadził promocje w ramach akcji "Kupuję, nie marnuję". Chodzi o przeceny na produkty mające krótki termin przydatności. Coraz popularniejsza jest również aplikacja dyskontu, która znajduje się na 14. miejscu wśród najczęściej używanych programów mobilnych przez Polaków.

W minionym roku Lidl osiągnął zyski netto na poziomie 900 mln zł, a wzrost wpływów sprzedażowych wyniósł prawie 15 proc. do 18,3 mln zł. To sukces, zwłaszcza że w 2018 r. wprowadzono zakaz handlu w niedzielę. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Lidl otworzył 700. sklep. Jubileuszowy punkt powstał w Warszawie
Zaloguj się
  • wilczek1968

    Oceniono 6 razy 0

    Czy Lidl płaci wam za promocję? Bo nie widzę takich artykułów na temat Auchan (też wprowadził sprzedaż żywności z kończącą się przydatnością do spożycia za pół ceny), Kauflandu (taka sprzedaż jest tam od kiedy sięga moja pamięć, co najmniej kilka lat) czy Biedronki (która otwiera więcej sklepów niż Lidl).
    Może uczciwie byłoby dać nagłówek - artykuł sponsorowany, reklama czy materiał partnera.
    A tak zupełnie prywatnie - Lidl to najgorsze sklepy w Polsce. Potworny bałagan, fatalna ekspozycja towarów, chaos przy kasach i ceny wcale nie dyskontowe (w Auchan, w którym robię zakupy te same produkty zawsze są tańsze niż w Lidlu).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX