Lidl otworzył 700. sklep. Jubileuszowy punkt powstał w Warszawie

Lidl otworzył w czwartek cztery nowe sklepy, dzięki czemu dobił do liczby 700 placówek. Jubileuszową placówką okazała się ta w Warszawie. W 2019 roku sieć dalszą ofensywę.
Zobacz wideo

Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, z okazji powstania nowej placówki na miejscu pojawił się ambasador marki, Paweł Małecki. Przygotowano również darmową kawę, konkursy czy tort. Istniała również możliwość konsultacji z dietetykiem. Sklep powstał przy al. Krakowskiej 79 i zatrudnia 30 osób, w czwartek otworzono również kolejne punkty w Lwówku Śląskim, Krzeszowicach i Bielsku-Białej.

Lidl rozwija się coraz mocniej. 100 nowych sklepów w 3 lata, a w planach dalsza ofensywa 

Otwarcie 700. sklepu można uznać za naturalny miernik rozwoju niemieckiej sieci oraz kolejny ważny krok. Jeszcze trzy lata temu w Poznaniu uruchamiana była 600. placówka. Jak nieoficjalnie informują  wiadomoscihandlowe.pl, Lidl nie zamierza stać w miejscu i do końca 2019 roku powstanie 20 nowych punktów.

Czytaj także: Biedronka i Carrefour w Polsce rosną w siłę. Zakaz handlu już im nie przeszkadza

Sukcesywne zwiększanie liczby sklepów to jedno, ale sieć wprowadza również zmiany w innych aspektach działalności. Ostatnio informowaliśmy, że detalista we wszystkich sklepach w Polsce wprowadził promocje w ramach akcji "Kupuję, nie marnuję". Chodzi o przeceny na produkty mające krótki termin przydatności. Coraz popularniejsza jest również aplikacja dyskontu, która znajduje się na 14. miejscu wśród najczęściej używanych programów mobilnych przez Polaków.

W minionym roku Lidl osiągnął zyski netto na poziomie 900 mln zł, a wzrost wpływów sprzedażowych wyniósł prawie 15 proc. do 18,3 mln zł. To sukces, zwłaszcza że w 2018 r. wprowadzono zakaz handlu w niedzielę.