Od niedzieli zimowy rozkład lotów. PLL LOT planuje połączenie na megalotnisko Daxing

W niedzielę 27 października wejdzie w życie nowy, zimowy rozkład lotów. Największe polskie lotniska oraz przewoźnicy chcą przyciągnąć pasażerów nowymi kierunkami. W ofercie pojawią się bezpośrednie połączenia do europejskich miast, kurortów turystycznych oraz do dalekich krajów.
Zobacz wideo

Z Warszawy będzie można polecieć do stolicy Sri Lanki, Kolombo, a w styczniu przyszłego roku na nowe, pekińskie lotnisko Daxing. Oba kierunki znalazły się w ofercie Polskich Linii Lotniczych LOT. Gigantyczny port Daxing ma obsługiwać 100 mln pasażerów rocznie i przyczynić się do uczynienia Chin największym rynkiem lotniczym na świecie. Port będzie drugim międzynarodowym lotniskiem obsługującym Pekin. Dotychczasowe osiągnęło maksymalną przepustowość, przez co zwiększenie liczby obsługiwanych lotów stało się niemożliwe. W 2018 roku przez pekińskie lotnisko przewinęło się 100 mln podróżnych.

Z kolei węgierski Wizzair jeszcze w październiku zaoferuje nowe połączenie z Warszawy do izraelskiego kurortu Ejlat. Od początku przyszłego roku będzie można polecieć także do Grenoble Turynu i Werony.

Nowe połączenia lotnicze z Katowic, Wrocławia i Krakowa

W Katowicach nowością są połączenia do Aten, Birmingham, Dublina, Edynburga, Londynu-Stansted i Mediolanu-Bergamo. Trasy będzie obsługiwać irlandzki Ryanair. We Wrocławiu nowością są między innymi Odessa, Kijów i Lwów. W rozkładzie pozostanie też bardzo popularne połączenie do Amsterdamu obsługiwane przez linie KLM. Z Krakowa będzie można natomiast polecieć między innymi do Brukseli, Chersonia, Londynu Luton oraz Palermo i Glasgow.

Zimowy rozkład lotów jest ważny do 28 marca 2020 roku.