Ministerstwo Finansów z zaskakującym pomysłem. Loteria Paragonowa może wkrótce wrócić

Ministerstwo Finansów planuje powrócić do znanego z poprzednich lat pomysłu. Kilka lat temu Narodowa Loteria Paragonowa cieszyła się sporą popularnością, a na jej uczestników czekały atrakcyjne nagrody.
Zobacz wideo

Jak podaje money.pl, cytując za Polską Agencją Prasową, Ministerstwo Finansów coraz mocniej rozważa powrót do Narodowej Loterii Paragonowej. Głównym celem inicjatywy ma być walką z szarą strefą w handlu i usługach. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy loteria miałaby wejść w życie.

Loteria paragonowa cieszyła się w Polsce wielką popularnością. Ponad 100 mln zarejestrowanych paragonów 

Poprzednia loteria została zorganizowana w październiku 2015 r. i trwała do końca marca 2017 r. Spotkała się ona z bardzo dobrym odbiorem ze strony Polaków. Na przestrzeni półtora roku zarejestrowano aż 139 mln paragonów. Przede wszystkim dzięki prostym zasadom oraz atrakcyjnym nagrodom. Aby wziąć udział w loterii, wystarczyło zgłosić przez internet paragon na kwotę zakupu bądź usługi wynoszącą powyżej 10 zł. Losowanie nagród (m.in. samochody i laptopy) transmitowane było w Telewizji Polskiej.  

Czytaj także: Polak wygrał 174 mln zł w Eurojackpot. Zdradził już, co chce zrobić z fortuną

Głównym celem akcji była walka z nieuczciwym handlem, ale także edukowanie Polaków w kwestii brania paragonów. - Zaobserwowaliśmy pozytywne zmiany szczególnie w obszarze zmiany świadomości klientów odnośnie roli paragonu fiskalnego i potrzeby jego zabierania przy każdych zakupach - tłumaczyło wtedy Ministerstwo Finansów. Z danych wynika, że w 2017 r, 34 proc. Polaków pamiętało o braniu paragonów, co jest wzrostem aż o 20 proc. na przestrzeni trzech lat. Skuteczność Loterii Paragonowej został dostrzeżony przez ekspertów, gdyż inicjatywa została nagrodzona w konkursie Golden Arrow. Jej łączny koszt wyniósł 9 mln zł.