Ministerstwo Finansów z zaskakującym pomysłem. Loteria Paragonowa może wkrótce wrócić

Ministerstwo Finansów planuje powrócić do znanego z poprzednich lat pomysłu. Kilka lat temu Narodowa Loteria Paragonowa cieszyła się sporą popularnością, a na jej uczestników czekały atrakcyjne nagrody.

Jak podaje money.pl, cytując za Polską Agencją Prasową, Ministerstwo Finansów coraz mocniej rozważa powrót do Narodowej Loterii Paragonowej. Głównym celem inicjatywy ma być walką z szarą strefą w handlu i usługach. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy loteria miałaby wejść w życie.

Loteria paragonowa cieszyła się w Polsce wielką popularnością. Ponad 100 mln zarejestrowanych paragonów 

Poprzednia loteria została zorganizowana w październiku 2015 r. i trwała do końca marca 2017 r. Spotkała się ona z bardzo dobrym odbiorem ze strony Polaków. Na przestrzeni półtora roku zarejestrowano aż 139 mln paragonów. Przede wszystkim dzięki prostym zasadom oraz atrakcyjnym nagrodom. Aby wziąć udział w loterii, wystarczyło zgłosić przez internet paragon na kwotę zakupu bądź usługi wynoszącą powyżej 10 zł. Losowanie nagród (m.in. samochody i laptopy) transmitowane było w Telewizji Polskiej.  

Czytaj także: Polak wygrał 174 mln zł w Eurojackpot. Zdradził już, co chce zrobić z fortuną

Głównym celem akcji była walka z nieuczciwym handlem, ale także edukowanie Polaków w kwestii brania paragonów. - Zaobserwowaliśmy pozytywne zmiany szczególnie w obszarze zmiany świadomości klientów odnośnie roli paragonu fiskalnego i potrzeby jego zabierania przy każdych zakupach - tłumaczyło wtedy Ministerstwo Finansów. Z danych wynika, że w 2017 r, 34 proc. Polaków pamiętało o braniu paragonów, co jest wzrostem aż o 20 proc. na przestrzeni trzech lat. Skuteczność Loterii Paragonowej został dostrzeżony przez ekspertów, gdyż inicjatywa została nagrodzona w konkursie Golden Arrow. Jej łączny koszt wyniósł 9 mln zł. 

Więcej o:
Komentarze (12)
Ministerstwo Finansów z zaskakującym pomysłem. Loteria paragonowa może wkrótce wrócić
Zaloguj się
 • polskirozlamacz

  Oceniono 6 razy 6

  Sam pomysł z loterią nie był głupi. Ale jego realizacja była przedpotopowa. Zamiast ręcznie wpisywać wszystkie dane z paragonu można było: a) prosić tylko o sam numer paragonu - i kwotę - po co inne dane? Do losowania nie są potrzebne. b) stworzyć aplikację do automatycznego skanowania paragonów albo wejść w kooperację z jedną z już istniejących aplikacji tego typu.

 • monoekann

  Oceniono 5 razy 5

  Pani Basia lub żona Kłamczuszka potrzebuje nowego samochodu?

 • vincent33

  Oceniono 5 razy 5

  Czyli wyciagnęli wnioski z tego co sie działo w hotelu na godziny u Banasia
  Gdyby była ta loteria to Paulo musiałby wydawać paragony na żadanie klientów
  Sprawne Państwo PiS

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 6 razy 4

  No a paragony beda i tak ze sklepow ktore je i tak wydaja ..................... a pan "Kazio" za usluge "wymiany rurki" powie 100 bez kwitu a jak kwit to 200 ............... lepsza "stowa" zaoszczedzona bez kwitu niz teoretyczna wygrana.............

 • fruqo3

  0

  Banaś się już wzbogacił i można odpalić akcję?

 • totus.tytus

  0

  Kto tym razem został wytypowany do "wygrania" głównej nagrody?

 • wydarzenia-sierpniowe-o16

  Oceniono 7 razy -3

  I opla wygra znów ta sama Pełowsko-pezelowska urzędzniczka co wtedy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX