Ambasada Izraela w Polsce zawiesza działalność. Konflikt z izraelskim resortem finansów

Ambasada Izraela w Warszawie zawiesza funkcjonowanie. Nieczynne są również wszystkie izraelskie placówki dyplomatyczne. W oświadczeniu ambasady Izraela czytamy, że pracownicy zostali zmuszeni do zawieszenia funkcjonowania placówki z powodu decyzji Ministerstwa Finansów Izraela. 
Zobacz wideo

Ambasada Izraela w Polsce poinformowała na Facebooku, że decyzja Ministerstwa Finansów Izraela naruszyła porozumienie podpisane z 21 lipca 2019 roku pomiędzy dyplomatami a Dyrektorem Generalnym i jednostronnie zmieniła istniejące od kilkudziesięciu lat procedury.

Ambasada Izraela w Polsce zawiesza działalność

Jednocześnie pracownicy ambasady zapewniają, że dyplomaci izraelscy zawsze działają na rzecz dobra swojego kraju. "Niestety wspomniana decyzja Ministerstwa Finansów nie pozostawia nam wyboru, ponieważ narusza podstawowe interesy państwa Izrael" - czytamy w oświadczeniu.

Dyplomaci wyrażają nadzieję na rychłe rozwiązanie kryzysu. W związku z decyzją o zamknięciu ambasady nie będą świadczone również usługi konsularne, a wejście na teren placówki zostanie ograniczone.

Więcej o: