Kupon Eurojackpot jest droższy w Polsce niż w Niemczech. Skąd różnica w cenach zakładów?

W najbliższy piątek do wygrania w Eurojackpot będzie rekordowa kwota 335 milionów złotych. Jak się jednak okazuje, Polscy gracze zapłacą za jeden kupon więcej, niż osoby przebywające w Niemczech czy Holandii.
Zobacz wideo

Jak podaje "Głos Wielkopolski" za jeden kupon Eurojackpot w Polsce trzeba zapłacić 12,50 złotych. W Niemczech czy Holandii jeden zakład sprzedawany jest za 2 euro, czyli w zależności od kursu euro, wychodzi około 9 złotych. Dlaczego Polacy płacą za Eurojackpot więcej niż w innych krajach?

W Polsce 12,50 złotych, a w Niemczech równowartość 9 złotych za kupon w Eurojackpot

Na czym polega gra? W Eurojackpot gracz typuje pięć z 50 liczb oraz dwie z 10. Uczestnicy mogą wytypować własne numery lub zagrać metodą na chybił trafił. W większości państw pojedynczy zakład kosztuje 2 euro. W Polsce trzeba zapłacić jednak 12,50 złotych.

Grupa Lotto, która jest przedstawicielem gry Eurojackpot w Polsce, przyznała, że na cenę zakładu składa się stawka stała w wysokości 10 złotych oraz dopłata na fundusze celowe w wysokości 2,50 złotych. Dopłata przekazywana jest przez LOTTO na wspieranie polskiego sportu i kultury (kolejno w wysokości 75 i 20 procent). Jej wysokość uregulowana jest Ustawą o grach hazardowych.

Eurojackpot to gra liczbowa powstała w 2012 roku. Od 2017 roku w loterii uczestniczyć mogą mieszkańcy 18 państw: Chorwacji, Danii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Słowenii, Włoch, Szwecji, Czech, Węgier, Słowacji i Polski. Minimalna pula na wygrane pierwszego stopnia wynosi aż 10 000 000 euro (41 mln złotych), a maksymalna nagroda główna może osiągnąć aż 90 000 000 euro (375 mln złotych). Takie kwoty zachęcają graczy do kupowania zakładów w Eurojackpot.

Więcej o:
Komentarze (34)
Kupon Eurojackpot jest droższy w Polsce niż w Niemczech. Skąd różnica w cenach zakładów?
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 22 razy 16

  To już wiem dlaczego kultura kwitnie a w sporcie jesteśmy potęgą ...

 • ochujek

  Oceniono 21 razy 15

  O co chodzi? Przecież PiS obiecuje że doganiamy Niemcy. Jak widać nawet przegoniliśmy w pary dziedzinach.

 • bartino

  Oceniono 25 razy 11

  W Niemczech jedzenie jest tańsze a zarabia się 4x co w Polsce. Polska chory kraj od 400lat.

 • cim_cum

  Oceniono 16 razy 10

  Oj dlaczego dlaczego... Dlaczego droższe to i dlaczego tamto... Bo tu rządzi mafia, od wielu lat, która ma udziały w wielu gałęziach gospodarki, w sporcie, w LOTTO, PFRONie, w ministerstwach... To jest tak nieprawdopodobne, że aż nie do uwierzenia. Ale jeśli przyjąć takie założenie, to wiele dziwnych i dziwacznych spraw znajduje nagle logiczne wyjaśnienie.

 • ks-t

  Oceniono 9 razy 9

  Czyli kolejny, ukryty, PISpodatek.

 • nikiforia1

  Oceniono 9 razy 9

  Musimy utrzymywać całe to badziewie!

 • ldzm

  Oceniono 12 razy 8

  U nas wszystko musi być droższe

 • eskulapp

  Oceniono 9 razy 5

  W Niemczech ludzie pracują, u nas są zatrudnieni (ponad 3 mln pasie się w budżetówce). Ktoś to towarzystwo musi utrzymać.

 • punter

  Oceniono 9 razy 5

  Bo my musimy być w czymś lepsi od Niemców, to jesteśmy. Hazard jest droższy :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX