Wizerunek Wojciecha Korfantego znajduje się na rewersach obydwu monet. Na awersie z kolei znajduje się godło Rzeczpospolitej Polskiej. Złote monety o nominale 100 złotych wydane zostały w liczbie 1500 sztuk. Natomiast monet srebrnych, o nominale 10 złotych, jest aż 13 tysięcy sztuk. Koszt zakupu srebrnej wynosi 130 złotych, a złotej - 1800 złotych.
Monety kolekcjonerskie Narodowego Banku Polskiego sprzedawane są w opakowaniu handlowym oraz z certyfikatem autentyczności. Można je kupić w oddziałach okręgowych NBP oraz za pośrednictwem sklepu internetowego Kolekcjoner.
Monety z wizerunkiem Wojciecha Korfantego są jednymi z pierwszych od kilku lat monet banku centralnego, które upamiętniają postać związaną z Górnym Śląskiem. Polityk jest uznawany za jedną z najważniejszych postaci dla Śląska, który walczył o przyłączenie tego regionu do Polski. W latach 1903-1912 oraz 1918 roku był posłem do Reichstagu oraz pruskiego Landtagu, gdzie przystąpił do Koła Polskiego. Z powodu konfliktów z przeciwnikami politycznymi, zrezygnował z kolejnych kadencji. 25 października 1918 roku wystąpił w Reichstagu z żądaniem przyłączenia wszystkich ziem polskich zaboru pruskiego do Polski. Był też przywódcą III powstania śląskiego.