Niedziele handlowe w listopadzie 2019. Czy 10 listopada sklepy będą otwarte?

Czy 10 listopada to niedziela handlowa? Przypominamy, jakie zasady związane z niedzielnym handlem obowiązują w Polsce od 2018 roku.

Zgodnie z obowiązującą w naszym kraju od marca 2018 r. ustawą o ograniczeniach w handlu w niedziele oraz niektóre inne święta, 10 listopada nie jest niedzielą handlową. W związku z tym wszystkie wielkie sklepy typu Lidl, Biedronka, Ikea czy OBI powinny być zamknięte. Chyba że są zlokalizowane na terenie dworców kolejowych czy autobusowych.

Zakupów nie zrobimy również w placówkach dużych sieci odzieżowych w galeriach handlowych. Same galerie, w niedziele mogą być jednak czynne. Będziemy więc mogli w umiejscowionych w nich np. restauracjach i kawiarniach, zjeść obiad, czy wypić dobrą kawę. W niedzielę można też śmiało wybrać się do kina. 

Niewielkie zakupy zrobimy natomiast w sklepikach osiedlowych, w których za ladą stanie sam właściciel lub jego najbliższa rodzina, oraz np. w placówkach, które są jednocześnie punktami pocztowymi (np. Żabka). Otwarte będą też stacje benzynowe. 

Niedziele handlowe w listopadzie i grudniu 2019

Poza tym warto przypomnieć, że niedzielą handlową w listopadzie 2019 roku, zgodnie z ustawowym zapisem, jest ostatnia niedziela miesiąca (dotyczy wszystkich miesięcy obecnego roku), czyli 24 listopada.

Nieco inaczej, z uwagi na święta Bożego Narodzenia, będzie w grudniu. Wtedy sklepy będą mogły być czynne aż w trzy niedziele: 15 grudnia, 22 grudnia oraz 29 grudnia. Za to w przyszłym roku obostrzenia związane z zakazem handlu będą jeszcze większe niż w obecnym. 

Więcej o:
Komentarze (7)
Niedziele handlowe w listopadzie 2019. Czy 10 listopada sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 1 raz 1

  No i małymi krokami zbliżają się handlowe niedziele w grudniu gdzie żadnej ale to żadnej nie popuszczę, obrotowe drzwi wejściowe ruchome schody kibel samo spuszczającą się wodą z pisuaru to jest to- tylko centrum handlowe.

 • dante_waw

  Oceniono 1 raz 1

  Skandal czekam na ten artykuł od czwartku... gdzie Adam Jezierski bedzie wklejal swoje wypociny

 • polakpl

  0

  Czy Adam Michnik się w końcu wykąpie i założy czyste wyprasowane ubranie ?

 • baxter21

  0

  AM,UZ,Apik,az - te przygłupy z wybiórczej robią z siebie jeszcze większych idiotów niż są faktycznie. Ale czytelnicy nie kupują waszych bzdur.
  Nie róbcie z czytelników kondonów jakimi sami jesteście

 • 354hamburgery

  Oceniono 1 raz -1

  Uwielbiam Wyborczą .
  Co niedziela się zastanawiam - czy sklepy są otwarte .
  Ratujecie mi życie .
  Dziękuję , jesteście Wielcy .
  "Inteligent"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX