Komentarze (79)
Zakaz handlu w niedzielę bardziej liberalny? Inspiracją niedziele handlowe w Austrii oraz Francji
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • srv14

  Oceniono 3 razy 3

  Po pierwsze to sie budżet nie domyka a cała reszta to tylko próba narzucenia narracji innej niż ekonomiczna i zdroworosądkowa oraz niechęć lub obawa przed przyznaniem się do błędu spowodowanego uległością przed sukienkowymi i jak ktoś w to wierzy równiez przed śmiesznym związkiem zawodowym z przywłaszczoną nazwą

 • mamusia5754

  Oceniono 3 razy 3

  ogladalam reportaz o zamknietych sklepach w niedziele i po godz.20.Wynika ,ze w MOSKWIE sklepy sa otwarte 24/24 i 7/7.Pracownicy sie zmieniaja,dostaja wyzsze place i wszyscy sa zadowoleni !

 • akami

  Oceniono 2 razy 2

  Strefy turystyczne, no to popatrzmy. Niewątpliwie całe wybrzeże od Świnoujścia do Elbląga + 2 mierzeje. Pojezierze Pomorskie, Kaszuby, Bory Tucholskie, Warmia, Mazury, Pojezierze Augustowskie. Podlasie. Pojezierze Wielkopolskie. Jura Krakowsko-Częstochowska. Na południu góry od Bieszczad po Sudety. Do tego cały przepiękny Dolny Śląsk. Prawie każde większe miasto ma zabytki i jest strefą turystyczną. Do tego mnóstwo mniejszych miast jak np. Sandomierz. Wychodzi na to, że dobra połowa Polski zalicza się do strefy turystycznej. Będzie turystyka zakupowa.

 • jezierskiadam

  Oceniono 14 razy 2

  Wiecie jak było przed II Wojną Światową?
  1) Sklepy katolickie były zamknięte w niedzielę.
  2) Sklepy żydowskie były zamknięte w sobotę.
  i każdy LEWAK (Polak i Żyd) miał możliwość dokonania zakupu, czyli GRZECHU ŚMIERTELNEGO i uzyskania pewności znalezienia się w ciepłym piekle.

 • zajety

  Oceniono 3 razy 1

  Dziady,TYLKO Z TEGO MACIE PIENIADZE !!!!NIEDOROZWOJE !!!!

 • euphoria19

  Oceniono 13 razy 1

  Koniecznie wymienić przy okazji personel w sklepach, właściciele pozatrudniali młode siksy, które nawet odezwać się nie potrafią, nie mówiąc o obsłużeniu klienta, najgorzej w temacie wypadają sklepy jak zara, wrangler, lee, big star, adventure sports, i wiele innych, których nie pamiętam, samice robią łaskę, że w ogóle przyszły do pracy. Zatrudnijcie Ukrainki, takie po 40 tce. Młodych, durnych polek nikt nie chce oglądać, sprzedawca w ogóle nie jest do oglądania, ale do sprzeadaży i pomocy klientowi. Nie mam pojęcia jakim cudem właściciele sklepów nie orientują się, że największym minusem w ich działalności jest sprzedawca, przecież to widać po zyskach. Wystarczy jeden skretyniały sprzedawca i ciągnie za sobą resztę personelu. Nieraz wchodziłam do sklepów, gdzie jedna kretynka z drugą lecą już od drugiej strony sklepu pytając w czym mogą pomóc. Miałam ochotę nieraz przypieprzyć jednej z drugą. Teraz już da takich sklepów nie wchodzę, robię zakupy online, ewentualnie wchodzę tam, gdzie nie będzie nachalnych, głupich dziewczątek tudzież chłopczyków z pryszczami na twarzy. Nie wiem po jakiego ch.ja właściciele zatrudniają w nieraz stosunkowo małych sklepach po 3-4 osoby personelu ; kiedy nie przejdę obok, to jest pusto, tylko personel się zabawia rozmową ze sobą. No i gdy w trakcie tej zabawy i nudy zobaczy wchodzącego klienta, to obskakują go ile wlezie. A co robi klient po takim zachowaniu? Natychmiast ze sklepu wychodzi.

 • tadek82

  Oceniono 2 razy 0

  ZNIEŚĆ ZAKAZ HANDLU I WSZELKIE INNE ZAKAZY !!!!!!

 • noel1

  0

  Starym i samotnym ludziom pozostała tylko niedzielna msza św. jako jedyny rodzaj zmiany w tygodniu. Po niedzielnej mszy św. na którą to byli dowożeni starsi ludzie czy za pomocą rodziny czy znajomych, nierzadko ze skraju parafii, jechali do markietu. W nim nie tylko dokonywali sami zakupów ale traktowali go jako rodzaj odskoczni od szarugi życia dnia codziennego, pewien rodzaj rozrywki, Teraz pozostała im tylko modlitwa.

 • uwolnijcie.loginy

  Oceniono 4 razy 0

  "Główną zmianą miałoby być zniesienie handlu w wydzielonych strefach turystycznych."
  Naprawdę, ktoś chce zlikwidować handel w strefach turystycznych? Czy może czytam kolejne dzieło "dziennikarstwa na najwyższym poziomie"?

 • maxxim3000

  Oceniono 18 razy -14

  W HISZPANI czy Niemczech kazda niedziela jest z zamknietymi sklepami nawet malymi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX