Nie tylko BNP Paribas. Klienci dwóch innych dużych banków także bez e-bankowości przez długi weekend

Od piątku od godziny 18 aż do późnych godzin wieczornych 11 listopada m.in. z systemu bankowości internetowej i mobilnej nie będą mogli skorzystać klienci eurobanku. Od sobotniego poranku także do 11 listopada do późna takie same problemy czekają klientów Banku Millennium.

Przyczyną bardzo długiej przerwy technicznej w Banku Millennium i w eurobanku będą prace serwisowe prowadzone w związku z przejęciem eurobanku przez Millennium. Banki będą łączyły swoje systemy. 

Jakie problemy w Banku Millennium?

W związku z tym klienci Banku Millennium już od soboty 9 listopada do późnych godzin wieczornych w poniedziałek 11 listopada nie będą mogli skorzystać m.in. z systemu bankowości internetowej i mobilnej. W związku z tym nie będą możliwe także m.in. płatności BLIK, płatności za zakupy w sklepach internetowych, utrudnienia mogą wystąpić także podczas płatności zbliżeniowych telefonem. Niedostępny będzie także serwis telefoniczny TeleMillennium (z wyjątkiem zastrzegania kart). 

Bank Millennium zapewnia natomiast, że karty, płatności kartą w internecie, bankomaty i wpłatomaty będą działać prawidłowo. 

Co w eurobanku?

Bardzo podobne problemy będą mieli także przez cały długi weekend klienci eurobanku. Tutaj przerwa techniczna rozpocznie się wręcz już w piątek - o godzinie 18. Tu również nieczynna będzie bankowość internetowa, mobilna oraz telefoniczna. Płatności kartą czy wypłaty z bankomatów powinny działać bez problemów.

Po zakończeniu prac dotychczasowe produkty klientów eurobanku będą dostępne w Banku Millennium. Pierwsze logowanie do bankowości internetowej klienci rozpoczną na stronie eurobanku.

Jak wynika z danych branżowego portalu prnews.pl, na koniec czerwca br. Bank Millennium miał ok. 2,6 mln klientów, a eurobank ok. 1,4 mln.

Kłopoty także dla klientów BNP Paribas

Przypomnijmy, że na długi weekend także bank BNP Paribas zaplanował proces migracji klientów przejętego Raiffeisen Banku do nowych systemów. I tutaj przerwa potrwa od piątkowego wieczora do poniedziałku 11 listopada włącznie. Tutaj również niedostępna będzie m.in. bankowość internetowa i mobilna, płatności kartą mają działać bez zmian.

Więcej o:
Komentarze (11)
Nie tylko BNP Paribas. Klienci dwóch innych dużych banków także bez e-bankowości przez długi weekend
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 4 razy 2

  BNP Paribas leci w kulki i już przed południem nie można było dokonać przelewu. Na stronie informują, że dopiero po 18:00. Nieładnie oszukiwać klientów.

 • druga_wieza

  Oceniono 3 razy 1

  Informatycy i inżynierowie znają pojęcie niezawodności i redundancji. Stąd zapasowe generatory, nadmiarowe sieci energetyczne, macierze dyskowe, clustry, itd. itp.
  A klient?
  A klient może ZA DARMO mieć konto w dwóch bankach. I karty do obu kont. A jak mu mało, to i w trzech bankach może.

  No dobrze, konto z kartą może być darmowe pod pewnymi warunkami typu minimalny obrót 200zł miesięcznie. Żeby się nie męczyć to żona będzie używać jednego konta, a mąż drugiego, bo to zwykle się rozkłada na rodzinę. Można też zapłacić piątaka i się tym nie przejmować.

 • wycietytoja

  Oceniono 2 razy -2

  Przed Marszem Niepodleglosci,rzad ostrzega co moze zrobic z niezgadzajacymi sie na 447.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX