Utrudnienia dla kierowców na autostradzie A1 koło Łodzi. Popękały elementy wiaduktu

GDDKiA ostrzega przed utrudnieniami dla kierowców na węźle Łódź Północ, gdzie krzyżują się autostrady A1 i A2. Zamknięto wiadukt w ciągu A1, którego elementy konstrukcyjne uległy uszkodzeniu. Ruch został na jakiś czas przeorganizowany.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podała, że w piątek wieczorem rozpoczęło się wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu na węźle Łódź Północ krzyżującym autostrady A1 i A2. Z użytkowania musiał zostać wyłączony jeden z wiaduktów w ciągu A1 w kierunku Katowic.

Nowa organizacja ruchu na węźle Łódź Północ

Zmiany będą obowiązywać kierowców jadących zarówno na południe, jak i na północ Polski. Do dyspozycji podróżnych został oddany bliźniaczy wiadukt kierujący w stronę Gdańska. Skorzystają z niego osoby jadące w obu kierunkach, ponieważ na dwupasmowej jezdni ruch będzie odbywał się w obu kierunkach. W związku z jego przeorganizowaniem zostaną ustawione ograniczenia prędkości dla jadących w obu kierunkach.

Nową, tymczasową organizację ruchu świetnie pokazują zdjęcia, które opublikowała GDDKiA:

Reorganizacja ruchu na węźle Łódź PółnocReorganizacja ruchu na węźle Łódź Północ fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (gddkia.gov.pl/pl/781/gddkia-warszawa)

Kierowcy jadący A1 na południe Polski na przejeździe awaryjnym tuż za wiaduktem w ciągu DK14 zjadą na wschodnią nitkę autostrady. Po przejechaniu ok. trzech km, tuż za węzłem Łódź Północ, wrócą na zachodnią jezdnię. Dla jadących na południe będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h. Dla kierowców jadących A1 na północ Polski dwupasmowa jezdnia przed węzłem Łódź Północ zawęzi się do jednego pasa i będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km/h

- tłumaczy na swojej stronie GDDKiA.

Ruch nie zostanie zmieniony dla osób jadących z północy i południa w stronę Poznania i Warszawy. GDDKiA prosi kierowców o rozwagę, zwracanie uwagi na nowe oznaczenia i przestrzeganie tymczasowych ograniczeń prędkości.

Powodem problemów pękający wiadukt

GDDKiA podaje, że konieczność zamknięcia wiaduktu jest spowodowana wykryciem pęknięć, które powstały w jego konstrukcji. Niezbędne jest wykonanie specjalistycznych badań, które określą rodzaj uszkodzenia i metodę jego naprawy. Od ich wyników będzie zależało, kiedy dotychczasowa organizacja ruchu na węźle Łódź Północ zostanie przywrócona.

Więcej o: