Były rzecznik rządu Rafał Bochenek rezygnuje z dyrektorskiej posady w PGNiG

Rafał Bochenek, były rzecznik rządu, a obecnie poseł-elekt PiS, zrezygnował z funkcji szefa działu marketingu w państwowej spółce Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - informuje Onet.pl. Na takie rozwiązanie miał już zgodzić się już zarząd PGNiG.
Zobacz wideo

Portal dodaje także, powołując się na swoje źródła, że początkowo Bochenek nie zamierzał z pełnionej w firmie funkcji rezygnować. - Chciał zostać posłem społecznym (nie pobierać z Sejmu uposażenia), a pensję otrzymywać nadal z państwowego giganta - napisano.    

Rafał Bochenek od stycznia 2016 do grudnia 2017 roku był rzecznikiem rządu PiS. Następnie piastował stanowisko podsekretarza stanu w KPRM, a także pełnomocnika ministra środowiska ds. organizacji szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach. Po wyborach samorządowych w ubiegłym roku był przewodniczącym sejmiku małopolskiego. Wcześniej był także radnym Wieliczki. 

Szefem działu marketingu PGNiG Bochenek został w marcu tego roku. Według informacji medialnych zarobki na tego typu wysokich stanowiskach w firmie to 20-30 tys. zł miesięcznie.  

Udany start w wyborach parlamentarnych

Były rzecznik rządu w wyborach parlamentarnych 2019 startował z pierwszego miejsca PiS w Chrzanowie. Zdobył tam mandat otrzymując 46 816 głosów.  

PGNiG to państwowa spółka (Skarb Państwa ma ponad 70 proc. jej udziałów) zajmująca się m.in. wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej, importem gazu ziemnego do Polski,  magazynowaniem go w podziemnych magazynach gazu, czy dystrybucją. W drugim kwartale tego roku skonsolidowany zysk netto spółki wyniósł 248 mln zł, przy przychodach na poziomie ponad 8 mld zł.

Więcej o: