Na węźle A1 z A2 zaczął pękać siedmioletni wiadukt. Kierowców czekają utrudnienia

Na węźle Łódź Północ wprowadzono istotne zmiany w organizacji ruchu. Jeden z wiaduktów został zamknięty, ponieważ zaczęły pękać elementy jego konstrukcji. Osoby, które podróżują autostradą A1 na północ i południe Polski muszą się liczyć z utrudnieniami.

W podłódzkim Strykowie krzyżują się autostrady A2 (z zachodniej granicy do Warszawy) i A1 (z Gdańska do Piotrkowa Trybunalskiego). Pękanie wiaduktu oznaczają więc - w tak dużym i ważnym węźle - poważne problemy.  

Ruch na węźle Łódź Północ odbywa się zgodnie z tymczasową organizacją od soboty 9 listopada. Kierowcy, którzy podróżują autostradą A1 na osi północ-południe, korzystają obecnie z jednego wiaduktu, którym zwykle jeździ się w kierunku Gdańska.

>>> Wkurzają cię korki? Tak trzeba jeździć, by je rozładować

Zobacz wideo

Zamknięty wiadukt na węźle Łódź Północ. Jakie zmiany wprowadzono?

Kierowcy jadący autostradą A1 w stronę Katowic muszą przejechać na wschodnią nitkę na przejeździe awaryjnym w ciągu DK14. Po przejechaniu ok. trzech kilometrów, wracają na nitkę zachodnią. W miejscu tym obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Osoby podróżujące w kierunku Gdańska jeżdżą obecnie zwężoną do jednego pasa drogą, na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Ci kierowcy, którzy zmierzają w kierunku Poznania lub Warszawy, korzystają z łącznic zjazdowych na węźle - tak jak do tej pory.

"Zamknięcie wiaduktu spowodowane jest koniecznością zbadania elementów konstrukcyjnych, które uległy uszkodzeniu (pęknięciu). Wyłączenie z ruchu pozwoli przeprowadzić specjalistyczne badania, które określą rodzaj uszkodzenia i metodę jego naprawy. Od wyników badań uzależniona jest decyzja o możliwości przywrócenia dotychczasowej organizacji ruchu. O postępach będziemy informować na bieżąco" - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 

Więcej o:
Komentarze (75)
Na węźle A1 z A2 zaczął pękać siedmioletni wiadukt. Kierowców czekają utrudnienia
Zaloguj się
 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 26 razy 16

  Jak najszybciej zacznijmy budować elektrownię atomową ... "niezależni eksperci" zapewniają że będzie bezpieczna ...

 • czechy11

  Oceniono 34 razy 12

  Tak to jest jak pieniądze przeznaczone na konserwacje ida na 500 plus. A niedługo będzie rozpadać die wszystko

 • myczyoni

  Oceniono 13 razy 11

  Tak się kończy gdy cena jest najważniejszym z kryteriów przetargowych.
  Btw co z gwarancją?

 • zandramus

  Oceniono 11 razy 5

  ło matko. Trolle, jeszcze nie dostaliście notatki, że Tusk nie kandyduje?

 • saves

  Oceniono 14 razy 4

  To pewnie wina klimatu. Sorry, ale taki własnie mamy. Bo przecież rekomendowani za Tuska zwycięzcy przetargów wykonali swe prace perfekcyjnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX