Bez wiz do USA. Powstaną nowe połączenia lotnicze? LOT może na tym skorzystać

Zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych w znaczący sposób wpłynie na wzrost liczby osób podróżujących za ocean. Wykorzystać to może PLL LOT poprzez otwarcie nowych połączeń.

Na początku października PLL LOT zapowiedział otwarcie transatlantyckiego połączenia z Warszawy do San Francisco. Było to konsekwencją podpisania przez Donalda Trumpa decyzji o zniesieniu wiz, która weszła w życia 11 listopada br. Eksperci zgodnie twierdzą, że dzięki temu znacznie zwiększy się liczba osób podróżujących do Stanów Zjednoczonych. W związku z tym LOT wkrótce prawdopodobnie uruchomi nowe połączenia. 

Zniesienie wiz wpłynie na wzrost połączeń do Stanów Zjednoczonych? Jakie miasta mogłyby wchodzić w grę?

W tym momencie loty z Polski do USA oferuje jedynie PLL LOT. W ramach funkcjonujących połączeń możemy polecieć do Chicago, Los Angeles, Miami i Nowego Jorku z Warszawy, Krakowa i Rzeszowa. W przyszłym roku pojawi się wyżej wspomniane połączenie do San Francisco, ponadto, w maju 2020 r., loty na trasie Chicago - Kraków będą obsługiwane przez American Airlines. Wszystko wskazuje na to, że nie wyczerpie to zapotrzebowania i wkrótce PLL LOT wprowadzi nowe połączenia. 

Business Insider Polska opublikował listę 10 miast, do których lata najwięcej osób z Lotniska Chopina, mimo że nie ma do nich bezpośrednich lotów z Polski. Wśród nich znalazły się same miasta amerykańskie, co tylko potwierdza tezę o sporej popularności tej destynacji. Na pierwszym miejscu znalazła się Atlanta posiadająca jedno z największych lotnisk. Wysoko znajdują się również Boston, Waszyngton czy Dallas, które są istotnymi centrami przemysłowymi. Z turystycznych względów bardzo popularne są natomiast Orlando, San Francisco oraz, rzecz jasna, Las Vegas. 

Czytaj także: Oficjalna inauguracja bezwizowych lotów do USA. "To było moje zobowiązanie wobec Polski"

- Z perspektywy potencjału ruchu z Europy Wschodniej wydaje się, że rozważane mogą być Waszyngton, Boston i Detroit, jeśli jednak spojrzymy z perspektywy ruchu turystycznego, to wówczas San Francisco, a pewnie i Las Vegas - mówił Mateusz Klimek dla Business Insider Polska, który pracuje w branży lotniczej w Stanach Zjednoczonych

PLL LOT w ubiegłym roku obsłużył ponad 8,9 milionów pasażerów, co jest wzrostem o 2 miliony osób w porównaniu do 2017 r. W barwach LOT-u na co dzień lata ponad 80 nowoczesnych maszyn. Zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych może okazać się kamieniem milowym dla dalszego rozwoju narodowego przewoźnika. 

Więcej o: