CBA zatrzymało trzy osoby: 200 tysięcy złotych straty w Zarządzie Województwa Lubelskiego

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lublinie zatrzymali trzy osoby, w związku ze śledztwem dotyczącym wyłudzenia co najmniej 200 tysięcy złotych. Sprawa dotyczy projektu realizowanego przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.
Zobacz wideo

CBA w komunikacie poinformowało o zatrzymaniu dwóch osób zarządzających i przedstawiciela spółek realizujących szkolenia. Śledztwo funkcjonariuszy wykazało, że w latach 2018-2019 miały miejsca wyłudzenia dotacji w ramach projektu realizowanego przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A. w Lublinie.

CBA zatrzymała trzy osoby w związku z wyłudzeniem co najmniej 200 tysięcy złotych

Przestępstwo, w sprawie którego zatrzymano trzy osoby, miało polegać na wejściu w porozumienie pomiędzy firmą szkolącą, a przedsiębiorcą. W związku z tym stworzono fikcyjne dokumenty związane z organizacją szkolenia. W konsekwencji przedsiębiorca ubiegający się o dotację otrzymał zwrot części kosztów przeprowadzenia szkolenia.

Zatrzymane osoby podejrzewane są o niekorzystne rozporządzenie mieniem Zarządu Województwa Lubelskiego w kwocie co najmniej 200 tysięcy złotych. Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali już mieszkania i biura zatrzymanych osób. Materiał dowodowy ma zostać przekazany zamojskiej Prokuraturze Okręgowej, która nadzoruje postępowanie.

Więcej o: