Mafia paliwowa w Ministerstwie Finansów? Urzędnicy składają raport premierowi, resort zaprzecza

Część wysoko postawionych urzędników Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej w specjlanym raporcie złożonym premierowi Mateuszowi Morawieckiemu informuje o rzekomych nieprawidłowościach w resorcie finansów. Mowa o stworzeniu mafii i powiązaniach z przestępcami. Ministerstwo stanowczo zaprzecza wszelkim insynuacjom.

Resort finansów musi zmierzyć się z kolejnymi oskarżeniami. Chodzi o raport opracowany przez wysoko postawionych urzędników samego ministerstwa. Stworzono go we współpracy z przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej - instytucji, na czele której stał Marian Banaś - późniejszy minister finansów, obecny szef Najbliższej Izby Kontroli.

"Dziennik Gazeta Prawna", która dotarła do raportu, twierdzi, że w dokumencie padają nazwiska osób, które miały być zaangażowane w stworzenie mafii.

Na liście są byli oficerowie wysokiego szczebla ze służb cywilnych i wojskowych, policji, biznesmeni, a także członkowie grup przestępczych, m.in. mafii pruszkowskiej

- donosi gazeta.

Mafia pruszkowska powiązana z niektórymi urzędnikami MF?

Autorzy raportu oskarżają byłych oficerów Służb Informacyjnych, Agencji Bezpieczeństw Wewnętrznego, Biura Ochrony rządu, członka zarządu spółki Skarbu Państwa o współpracę z przestępcami z mafii pruszkowskiej. "Parasol ochronny" nad mafią roztoczyć mieli niektórzy oficerowie policji i urzędnicy skarbówki.

W raporcie padają nazwiska wysoko postawionych urzędników resortu, w tym jednego z byłych ministrów finansów.

Biuro prasowe ministerstwo finansów zaprzecza tezom zawartym w raporcie. Zapewnia, że "materiał rozpowszechniany obecnie wśród dziennikarzy zawiera nieprawdziwe informacje dotyczące funkcjonowania KAS".

Kolejne oskarżenia związane z Ministerstwem Finansów

Kilka tygodni temu na jaw wyszło, że w Ministerstwie Finansów pracowało kilku urzędników oskarżonych o stworzenie mafii VAT-owskiej. Jak już informowaliśmy byli pracownicy resortu wykorzystywali łańcuch spółek do wyprowadzenia z budżetu państwa ok. 5 mln zł.

Czytaj też: Przyszły minister Finansów pracował w banku wykorzystywanym przez SB. "Mam nadzieję, że w IPN jest OK"

Resort zapewnia, że sprawa ma charakter incydentalny, a w ministerstwie, jak w każdej innej organizacji zatrudniającej tysiące osób, zawsze mogą się znaleźć "czarne owce".

Więcej o:
Komentarze (27)
Mafia paliwowa w Ministerstwie Finansów? Urzędnicy składają raport premierowi, resort zaprzecza
Zaloguj się
 • tinley

  Oceniono 21 razy 19

  I to się dzieje pod 'czujnym' okiem żoliborskiego kurdupla. Jak każda rewolucja dowodzona przez sierotę, któremu wydaje się że naprawi świat, kończy się śmiesznoscią. kaczyński jest po prostu rozgrywany przez cwaniaczków bo on zna się jedynie na partyjnych gierkach i modłach smoleńskich a tymczasem wilki podgryzają ile wlezie.
  przecież to jest państwo z dykty. To już właściwie nie panstwo tylko jakiś twór państwopodobny. To jest państwo w rozkładzie po prostu. Ilość afer za czasów tej ekipy jest taka że można by obdzielić nimi wszystkie rządy od 89r i jeszcze by zosało. I co? Suwerena to nie rusza bo jest bogobojne wzmozenie i pińcet+. Suweenowi to wystarcza a ze "pany na górze kradnom " to już nie na suwerena głowę i aspiracje zyciowe

 • brainbox

  Oceniono 6 razy 6

  "Ministerstwo stanowczo zaprzecza wszelkim insynuacjom."
  Ależ oczywiście, że Ministerstwo Finansów zaprzecza. Cały rząd zaprzecza przecież także, że składa się z członków mafii......:)

 • damian_2015

  Oceniono 6 razy 6

  Burdele, mafia pruszkowska, setki milionow dla rydzyka. Ciekawe wstawanie z kolan.

 • owca888

  Oceniono 6 razy 6

  Czy ktoś się spodziewał usłyszeć: "Tak, rzeczywiście dtworzymy organizację o charakterze mafijnym zw. PISia Nostra"? Pisia ich mać.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 5 razy 5

  Serio??? Kryształ zostawił po sobie mafię w skarbówce (a sam poszedł kręcić mafię w NIK)???

  No nie może być, takie porządki w uczciwym państwie PiS??? To teraz pewnie się okaże że Szydło strzelała sobie sweetfocie z gangsterami, a Kaczyński jest po uszy umoczony w dwie wieże na Srebrnej.

 • remo29

  Oceniono 4 razy 4

  Gdy złodziej butów został szefem Policji myślałem, że już gorzej być nie może. Okazało się, że to dopiero preludium.

 • xysieq

  Oceniono 4 razy 4

  Burdel w państwie jak na Ukrainie już mamy. Ciekawe czy skończy się majdanem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX