Tesco jednak wychodzi z Polski? Media nieoficjalnie: są trzy oferty zakupu

Jest trzech chętnych do zakupu aktywów Tesco w Polsce - podał portal wiadomoscihandlowe.pl, powołując się na nieoficjalne informacje. To już kolejne pogłoski dotyczące możliwego wyjścia sieci z naszego kraju.

Według nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, trzy oferty na zakup Tesco Polska złożone zostały pod koniec ubiegłego miesiąca, a sam proces sprzedaży ruszył we wrześniu. Sprawa może zostać zakończona na początku przyszłego roku.

Tesco wyjdzie z Polski?

Nawet jeśli doniesienia branżowego portalu się potwierdzą, sprzedaż polskiej spółki sieci Tesco wcale nie jest przesądzona.

Tymczasem warto dodać, że tego typu pogłoski pojawiają się od kilku lat. Tym razem czynnikiem, który wpłynął na decyzję brytyjskiej sieci miał być brak poprawy sytuacji finansowej Tesco Polska. Nie ma potwierdzenia tych doniesień. Na pytania, jakie zadały wiadomoscihandlowe.pl, szef komunikacji korporacyjnej Grupy Tesco odpowiedział tylko: "Nigdy nie komentujemy plotek ani spekulacji". Next.gazeta.pl także wysłał pytania w tej sprawie do polskiej spółki sieci.

Trwa restrukturyzacja

Tesco Polska od pewnego czasu prowadzi restrukturyzację. Sprzedaje część sklepów w lokalizacjach, które są najmniej rentowne. Przejmują je różne firmy z branży handlowej, zarówno markety o podobnym charakterze, jak Kaufland czy Carrefour, jak i branżowe Leroy Merlin. Do tego powierzchnia istniejących sklepów jest zmniejszana, a asortyment ograniczany. Wiąże się to ze zwolnieniami pracowników.

>>>Czytaj też: Znikające sklepy Tesco w Polsce. Producent: "To był dobry i duży klient. Ale już nie jest"

W ciągu I półrocza roku finansowego 2019/2020 zakończonego 24 sierpnia Tesco miało w Europie Środkowej 2,8 mld funtów sprzedaży (spadek rok do roku o 3,1 proc.), z czego tylko nieco ponad 800 mln przypadało na Polskę (4,093 mld zł, o niemal 750 mln zł mniej niż rok wcześniej).

>>>Zobacz też: Czekają nas głodowe emerytury? Morawiecki gra zmianą Konstytucji. To nie pomoże:

Zobacz wideo
Więcej o: