Tesco jednak wychodzi z Polski? Media nieoficjalnie: są trzy oferty zakupu

Jest trzech chętnych do zakupu aktywów Tesco w Polsce - podał portal wiadomoscihandlowe.pl, powołując się na nieoficjalne informacje. To już kolejne pogłoski dotyczące możliwego wyjścia sieci z naszego kraju.

Według nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, trzy oferty na zakup Tesco Polska złożone zostały pod koniec ubiegłego miesiąca, a sam proces sprzedaży ruszył we wrześniu. Sprawa może zostać zakończona na początku przyszłego roku.

Tesco wyjdzie z Polski?

Nawet jeśli doniesienia branżowego portalu się potwierdzą, sprzedaż polskiej spółki sieci Tesco wcale nie jest przesądzona.

Tymczasem warto dodać, że tego typu pogłoski pojawiają się od kilku lat. Tym razem czynnikiem, który wpłynął na decyzję brytyjskiej sieci miał być brak poprawy sytuacji finansowej Tesco Polska. Nie ma potwierdzenia tych doniesień. Na pytania, jakie zadały wiadomoscihandlowe.pl, szef komunikacji korporacyjnej Grupy Tesco odpowiedział tylko: "Nigdy nie komentujemy plotek ani spekulacji". Next.gazeta.pl także wysłał pytania w tej sprawie do polskiej spółki sieci.

Trwa restrukturyzacja

Tesco Polska od pewnego czasu prowadzi restrukturyzację. Sprzedaje część sklepów w lokalizacjach, które są najmniej rentowne. Przejmują je różne firmy z branży handlowej, zarówno markety o podobnym charakterze, jak Kaufland czy Carrefour, jak i branżowe Leroy Merlin. Do tego powierzchnia istniejących sklepów jest zmniejszana, a asortyment ograniczany. Wiąże się to ze zwolnieniami pracowników.

>>>Czytaj też: Znikające sklepy Tesco w Polsce. Producent: "To był dobry i duży klient. Ale już nie jest"

W ciągu I półrocza roku finansowego 2019/2020 zakończonego 24 sierpnia Tesco miało w Europie Środkowej 2,8 mld funtów sprzedaży (spadek rok do roku o 3,1 proc.), z czego tylko nieco ponad 800 mln przypadało na Polskę (4,093 mld zł, o niemal 750 mln zł mniej niż rok wcześniej).

>>>Zobacz też: Czekają nas głodowe emerytury? Morawiecki gra zmianą Konstytucji. To nie pomoże:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (7)
Tesco jednak wychodzi z Polski? Media nieoficjalnie: są trzy oferty zakupu
Zaloguj się
 • pritchard

  Oceniono 3 razy 3

  Brexit

 • ignatz

  Oceniono 5 razy 3

  Ujmę to tak - byle szybciej. To tesco, w którym do tej pory robiłem zakupy, jest poniżej wszelkiej krytyki. Brak podstawowych towarów (gdzieś wyczytałem że "uprościli ofertę by uczynić ją bardziej atrakcyjną" - niech mi ktoś wskaże logikę), brak wózków i koszyków. Nie będę tęsknił.

 • 1234qwerty

  Oceniono 4 razy 2

  Od prawie 1,5 miesiąca nie mogę zamówić do domu baleronu w Krakowie. Niech spadają nieudacznicy.

 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 3 razy 1

  Niech spieprzają nie będę po nich płakać.
  Tesco to najgorsza z tych dużych sieci handlowych w naszym kraju.
  Jakość produktów sygnowana logiem Tesco wątpliwej jakości, a ceny też droższe niż w innych sieciach.
  Cała ta ich "filozofia" handlu to jeden wielki śmiech na sali.
  Wiele lat temu byłem na kilku ich "szkoleniach".

  ŻENADA

 • joanna.brytanik

  Oceniono 6 razy 0

  Bardzo żałuję. To mój ulubiony sklep, wszystko mi przywożą do domu. Od lat.

 • saxo.grammaticus

  Oceniono 6 razy 0

  W moim mieście spora grupa managerów średniego i niższego szczebla z Tesco szuka pomocy coachingowo-językowej w celu przygotowania się do rozmów kwalifikacyjnych w języku angielskim. Wygląda więc na to, że "restrukturyzacja" jest jedynie słowem-przykrywką mającym na celu uspokojenie akcjonariuszy i kontrahentów.

 • enedue3

  Oceniono 4 razy -2

  Po cichu zmieniają ceny na wyższe , kroją po chamsku klienta. Na metce 3,50 zł, przy kasie naliczają 6,50 zł. Kiedy zauważyłem i zwróciłem uwagę na niecny interes, nawet nie przeproszono, pani w reklamacji stwierdziła, iż jest to stała praktyka tej sieci przez Bożym Narodzeniem. Od trzech lat do dziadostwa nie jeżdżę na zakupy !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX